6 راهکار ساده و کم هزینه برای از بین بردن پشه گلدان خانگی

یا این که سیر را برش داده و روی خاک و درون سطح خاک گلدان قرار دهید تا حشرات را از بین ببرد.

کلید واژه ها: از بین بردن – گلدان – خانگی – سیاه – گیاه – گیاهان خانگی – نگهداری – گل و گیاه آپارتمانی – گیاه آپارتمانی – راهکار – گیاهان – ادامه – حشرات – شوند – گل و گیاه – مشکل – کم هزینه – استفاده – مشکلات – شادابی – بیماری – یکی از – معرفی – هزینه – انواع – بررسی – همیشه – دچار – زنده – آزار


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64578132/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%88-%DA%A9%D9%85-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%BE%D8%B4%D9%87

برای این که چنین محیطی در اختیار پشه ها قرار نگیرد یک لایه نازک از شن به عمق یک یا دو سانتیمتر روی خاک سطحی گلدان ایجاد کنید.

3- استفاده از سیر و تنباکو، روشی سنتی برای از بین بردن پشه سیاه گلدان شاید برایتان جالب باشد بدانید که گیاه تنباکو تنها گیاه موجود روی کره زمین است که آفت ندارد! این گیاه به دلیل سمی بودن برای هیچ حشره ای محبوب نیست و حتی خاصیت ضد آفت نیز دارد.

Fungus Gnat یا همان پشه های سیاه گلدان برای تخم گذاری و تکثیر نیازمند محلی مرطوب هستند.

4- روی خاک سطحی گلدان یک لایه نازک از شن درست کنید همانطور که عنوان شد پشه های برای تخم گذاری و تکثیر به محیط و خاکی مرطوب نیاز دارند.

خشک بودن خاک باعث می شود که امکان تخم گذاری در خاک وجود نداشته باشد و تخم هایی که پیش ازین در خاک قرار گرفته اند نیز از بین بروند.

خوشبختانه برای از بین بردن پشه های سیاه گلدان راه های خانگی بسیاری وجود دارد و در ادامه به معرفی این روش ها می پردازیم.

مانند هر گیاه زنده ای، گلدان های خانگی نیز دچار انواع آفت، حشرات و بیماری می شوند.

1- استفاده از چسب زرد ضد پشه، راه حلی ساده و عملی اگر در سطح خیابان های شهر به درختان توجه کرده باشید، احتمالا درخت هایی را دیده اید که با نوارهایی زرد رنگ پوشانده می شوند.

یکی از شایع ترین مشکلات موجود در نگهداری از گیاهان خانگی نیز وجود حشرات سیاه و ریز در خاگ گلدان و گیاه است.

سپس سیب زمینی را روی خاک گلدان آلوده قرار دهید تا حشرات در آن تخم گذاری کنند.

در همین راستا برای از بین بردن پشه های سیاه گلدان می توانید کمی تنباکو سیگار را درون آب ریخته و یک ساعت صبر کنید تا عصاره تنباکو وارد آب شود.

پشه های سیاه گلدان علاوه بر این که باعث آزار شما در خانه می شوند در شادابی و رشد گیاه نیز تاثیری منفی دارند.

برای جلوگیری از تولید حشرات سیاه باید برنامه منظمی در آبیاری گیاهان خانگی تان داشته باشید.

اما برای از بین بردن پشه های سیاه گلدان چه باید کرد؟ در ادامه به بررسی چند راهکار ساده برای از بین بردن پشه های سیاه گلدان می پردازیم.

خصوصا اگر گلدان را در آشپزخانه و یا روی یک روکابینتی پلاستیکی قرار داده باشید، با آبیاری زیاد و فراهم کردن محیطی گرم (آشپزخانه همیشه گرم تر از دیگر نقاط خانه است) فرصت بیشتری برای تکثیر حشرات سیاه به وجود می آورید.

این فرایند را می توان با استفاده از سیر نیز انجام داد.

سعی کنید در بین هر دو آبیاری گیاه خانگی تان به قدری فرصت ایجاد کنید که خاک گلدان تا عمق یک سانت خشک شود.

سپس گلدان را با استفاده از آب آغشته به تنباکو آبیاری کنید و همچنین روی برگ و ساقه گیاه نیز از این محلول اسپری کنید.

نوارهای زرد رنگی که برروی تنه درختان قرار می گیرد برای زیبایی یا متفاوت کردن چهره فضای سبز اطراف ما نیست! بلکه این نوارهای زرد رنگ نوعی چسب ضد حشره اند.

– ” نیز کمک شایانی می شود.

استفاده از شن های به نسبت درشت به دلیل عدم توانایی حفظ و نگهداری آب محیط مناسب برای تخم گذاری حشرات را فراهم نمی کنند و روشی ساده برای از بین بردن پشه های سیاه است.

چسب زرد ضد حشره راه حلی سریع برای از بین بردن حشرات و پشه های سیاه گیاهان است.

استفاده از سیب زمینی مرطوب یک روش کاملا عملی برای جلوگیری از تکثیر پشه های سیاه است.

استفاده از رنگ زرد باعث جلب توجه حشرات در این نوارها می شود و با نزدیک شدن به سطح چسب به آن می چسبند، دقیقا مشابه با چسبیدن مگنت یخچال برروی بدنه فلزی یخچال ها، با این تفاوت که حشرات دیگر توانایی جدا کردن خود از چسب را ندارند.

5- برای از بین بردن پشه های سیاه برنامه آبیاری داشته باشید یکی از دلایل به وجود آمدن و تکثیر پشه های سیاه خاک مرطوب در گلدان است.

سپس سیب زمینی ها را از محیط گلدان خارج کنید؛ اینگونه از تکثیر حشرات جلوگیری کرده اید.

روش استفاده از سیب زمینی بدین صورت است که باید سیب زمینی را در ورقه یا قطعاتی نازک برش داده و درون آب قرار دهید تا به خوبی مرطوب شده و آب به خود جذب کنند.

بدین ترتیب که همراه با تنباکو، سیر نیز به آب اضافه کنید و محلول را روی گیاه اسپری کنید.

رایج ترین مشکل در نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی پشه های کوچک و سیاهی است که برروی خاک گلدان رشد می کنند.

در این روش مقداری دارچین را برروی سطح خاک بپاشید و برای همیشه از شر پشه های سیاه خلاص شوید.

2- پشه های سیاه گلدان را با استفاده از سیب زمینی از بین ببرید یکی دیگر از راه های ساده برای از بین بردن پشه های سیاه گلدان یا Fungus Gnat استفاده از سیب زمینی تازه برش خورده و مرطوب است.

اما نگهداری از گیاهان خانگی همیشه هم ساده نیست.

6- استفاده از دارچین آسیاب شده روشی موثر برای از بین بردن پشه گلدان های خانگی به عنوان آخرین راهکار استفاده از دارچین آسیاب شده نیز روش موثری برای از بین بردن حشرات گلدان های خانگی است.