0 تا 100 دستگاه تصفیه آب خانگی (+نحوه کار و بررسی انواع آنها)

بهترین دستگاه تصفیه آب قلیایی یک دستگاه هفت مرحلهای است که در فیلتر مرحله هفتم آن، فیلتر آلکالاین قلیایی کننده آب آشامیدنی قرار گرفته است. امروز به بررسی تفاوت دستگاه های تصفیه آب مختلف میپردازیم و به شما بهترین شرکت تصفیه آب موجود در ایران را معرفی خواهیم نمود تا بتوانید با خیال راحت از قیمت تصفیه آب و کیفیت آن ، برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل را انتخاب و خریداری نمایید . فرآیند اسمز معکوس یک فرآیند طبیعی است که در آن، آب از غلظت پایین تمایل به سمت آب با غلظت بالا دارد. تصفیه آب مینروا با به کارگیری سیستم اسمز معکوس RO Reverse Osmosis System در مدلهای 6 مرحله ای معدنی ساز، 7 مرحله ای یونیزه قلیایی ساز، 8 مرحله ای اکسیژن ساز و 8 مرحله ای یو وی دار دستگاه های خود را تولید و عرضه کرده است.

این قطر بسیار کم موجب شده که بتواند به تمامی آلودگی های موجود در آب را از آن جدا کرده و آب را بطور کامل تصفیه می نماید. در صورت بو گرفتن و آلوده شدن داخل مخزن اقدام به تعویض آن نمایید زیرا در بیشتر مواقع به دلیل رشد آلودگی ها در بافت پلاستیکی داخل مخزن از بین رفتنی نیست و دوباره آب بو گرفته و هزینه ای به شما تحمیل می شود. کم شدن یون های مثبت علت اصلی تلخی و بی مزگی آب دستگاه تصفیه می باشد اما با عبور آب از لابه لای سنگ های معدنی فراوری شده در فیلترها دوباره به آب خالص مواد معدنی نظیر سدیم، کلسیم، منیزیم، آهن، منگنزو پتاسیم را اضافه نموده و با بالا رفتن PH آب تا حد مناسب حدود PH 7 که درفرایند تولید به روش RO به عدد 6 رسیده یا کمی پایین تر آمده است را بالا برده و دوباره طعم و مزه مطبوع با خاصیت ضداکسیدانی به آب می دهد.

لیست دستگاه های تصفیه آب

هرگاه جریان خروجی آب بصورت قطره قطره ولی ممتد و پیوسته شکل گرفت اگر شیر میکس فلزی بود مهره آن را سفت می کنیم تا ثابت بماند و اگر پلاستیکی بود بعد از تنظیم آن را رها می کنیم و شیلنگ خروجی را سرجای خود قرار می دهیم و بعد از چند دقیقه آب خروجی از شیر برداشت را تست می کنیم. علت اصلی بوی بد آب خروجی دیر عوض کردن فیلترهای سه مرحله و گذشتن زمان تعویض و از دست دادن خاصیت کربن فیلترها وعبور گل و لای از فیلتر الیافی باعث می شود که فیلتر اصلی دستگاه یا همان فیلتر ممبران پاره شده یا کیپ شود و تصفیه صورت نگیرد و باعث ورود آب غیر تصفیه به داخل مخزن ذخیره و آسیب به لایه لاستیکی داخل مخزن و آلوده کردن آن محیط و رشد آلودگی ها و رسوبات و ماندگاری در آنجا باعث بو گرفتن شدید لاستیک داخلی می شود.

برند پیوریکام فقط دو مدل دستگاه تصفیه آب در ایران دارد که ما یکی از دو مدل را که کیفیت بالا تری دارد را برای شما انتخاب کرده ایم . شرکت دیجی آب کالا یکی از نمایندگی های معتبر در این زمینه است. و خاصیت ضد اکسید دارد و دارای آنتی اکسیدان است. این لایهی غشایی نازک مقاومت pH و غلظت کمی دارد و صرفا برای تصفیه آب استفاده میشود. دستگاه تصفیه آب یو وی دار اغلب برای آب چاه و ویلاها استفاده میشود زیرا عملکرد اشعه ماورا بنفش در آب تصفیه کن خانگی به این صورت است که آب آشامیدنی را انگل و میکروب زدایی میکند. فیلتر های دستگاه تصفیه آب وظایف مختلفی دارند که در قسمت های مختلف به آن پرداخته شده است دقت شود که در روش اسمز معکوس عمل تصفیه طی ۵ مرحله انجام میشود اما آب خروجی آن به دلیل کاهش زیاد املاح ، میل اسیدی دارد .

تکنولوژی دستگاه تصفیه آب RO، جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران و جهان محسوب میشود که دارای پمپ برقی، مخزن دخیره تصفیه آب خانگی و ۶ الی ۸ مرحله فیلتر تصفیه آب نیز هستند. ممبران خانگی، قلب اصلی دستگاه تصفیه آب محسوب میشود. فیلتر آلکالاین با افزایش سطح PH آب آشامیدنی آن را یونیزه قلیایی کرده و یک آنتی اکسیدان بسیار قوی محسوب میشود. به همین علت خرید دستگاه تصفیه آب ۵ مرحله ای زیاد توصیه نمیشود و خرید دستگاه تصفیه آب ۶ مرحلهای زیر سینکی بهترین گزینه محسوب میشود.

خرید فیلتر تصفیه آب

آنها پس از گذشت زمان ، اشباع شده و به خوبی عمل نمیکنند و باید در زمان های مشخصی تعویض شوند. توجه داشته باشید یکی از مهم ترین عوامل بوی نامطبوع آب دستگاه آب تصفیه کن تعویض نکردن به موقع فیلتر مرحله پنج و شش می باشد که به دلیل گذشت زمان بیشتر از یکسال خاصیت کربن داخل فیلتر پنج از بین رفته و در انتهای مسیر شیلنگ متصل به شیر و فیلتر مینرال بوی گندیدگی و لجن به خود می گیرد. شرکت معصومی که یکی از تولید کنندگان بزرگ دستگاه های تصفیه آب در ایران است. اصل بودن یا نبودن قطعات به کار رفته در دستگاه تصفیه آب در قیمت آن، تاثیرگذار است. 5- شستشوی دستگاه و پوسته ها و قطعات دستگاه با مواد ضدعفونی کننده مانند مایع سفید کننده به مدت 20 دقیقه و قرار گرفتن و غوطه ور شدن در این موادکه امکان رشد دوباره آلودگی های منجر به بوی بد را از بین ببرد.

فیلتر دستگاه تصفیه آب شماره 3 ، کربن بلاک یا همان cto بوده و فشرده تر از مرحله دوم تولید شده است . کشور تایوان مهد انواع دستگاه خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی است و مینروا تایوان نیز از همین کشور به عرضه و فروش میرسد، که قاعدتا کیفیت درجه یک و قیمت مناسب در این کمپانی حرف اول را میزند. پس از مخزن ذخیره تحت فشار تصفیه آب، فیلتر پست کربن، بو، طعم، رنگ آب آشامیدنی را شیرین و مطلوب میسازد و خواص دستگاه شما را به دستگاه آب شیرین کن خانگی تبدیل میکند. فیلتر پنجم دستگاه اسمز معکوس بو، طعم و رنگ آب را شیرین میکند و مرحله ششم آن، فیلتر معدنیساز است که املاح معدنی مفیدی که طی مراحل تصفیه حذف شدهاند نظیر کلسیم، منیزیم، سدیم و بیکربنات را به آب آشامیدنی باز میگرداند. جنس هالوفایبرها از نوعی پلیمر به نام پلی آمید است. توجه کنید که با استفاده از این دستگاهها آب آشامیدنی تصفیه نمیشود و عملا سختی آب کاهش پیدا نخواهد کرد و تنها کمی کیفیت آب بهبود پیدا میکند و املاح درشت آن همچون شن و ماسه و گل و لای و رسوبات کتری حذف میگردند.

ممبران تصفیه آب خانگی MEMBRANE در مدلهای تایوانی، آمریکایی و ژاپنی در بازار ایران یافت میشود. آبی سالم و تمیز داشته باشید و سلامتی خودتان و خانوادهتان را تضمین کنید به یک دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز دارید. برای بهتر شدن مزه آب تصفیه شده و از بین بردن تلخی آن کارخانجات تولیدی دستگاه دو راهکار را در نظر گرفته اند که باعث بهبود طعم و مزه آب می گردد و مواد معدنی و یون های مثبت مناسب به آب اضافه شده و املاح سالم و مورد نیاز اندام به بدن می رسد.

لیست فیلتر های تصفیه آب

امروزه سیستم تصفیه آب و بخصوص آب های شهری بسیار پیشرفت کرده، اما همچنان از فیلتر شنی تصفیه آب به عنوان یک سیستم کارآمد و ارزان خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب استفاده می شود. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام پاکاب گستر، آب شهری پس از تصفیه شدن در تصفیه خانهها دارای آلایندههای مضر است. چکش آبی نه تنها در هنگام بروز بد به نظر می رسد بلکه یک وضعیت خطرناک است که می تواند مشکلات جدی ایجاد کند. زیرا آب ترکیب شده از RO عبور نکرده و دارای مواد شیمیایی می باشد. علت بعدی استفاده از فیلترهای سه مرحله ای و مرحله پنجم متفرقه که با کربن های غیر گیاهی(ذغال سنگی) ارزان و بی کیفیت که غیر اکتیو می باشند در دستگاه خاصیت حذف کلر را نداشته و گازهای معلق از آن عبور کرده و همچنین ریزدانه های ذغال باعث خرابی ممبران و عدم تولید آب خالص می گردد و آب خروجی بوی بدی از خود نشان می دهد و در مرحله پنجم فیلتر پست کربن قابلیت حذف بوی آب بعد از مخزن را ندارد.در بعضی مواقع یک لایه شبیه چربی روی آب نقش می بندد.

قیمت فیلتر تصفیه آب

بعد از جوشکاری فیلترشنی گالوانیزه قسمتهای جوشکاری شده پوشش روی(Zn) خود را از دست داده و در برابر خوردگی بی پناه خواهند شد. ترتیب قرار گرفتن مراحل فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی باید بهصورت اصولی رعایت شود و عملا به این صورت است که تا جایی املاح را از آب آشامیدنی حذف و از یک فیلتر به بعد املاحی به آب اضافه میکند. دستگاه تصفیه آب سه مرحلهای ورودی ساختمان دارای یک فیلتر الیافی برای حذف و تصفیهی املاح درشت آب آشامیدنی و دو فیلتر تصفیه آب کربن فعال و کربن بلاک برای حذف کلر و مواد جانبی کلر نظیر کلرامین از آب است. این فیلترها غالباً از جنس فلز آهن ساخته می شوند. جنس این وسیله معولا از پلاستیک است و از یک سمت به فیلترهای دیگر تصفیه متصل میشود. برای رفع تلخی آب تصفیه شده و بالا بردن به اصطلاح TDS آب (املاح محلول در آب) در روی دستگاه یک شیر کوچک که معمولا به همراه یک شیر یکطرفه نصب شده است و یا داخل خود یک شیر یکطرفه دارد که به وسیله یک سه راهی آب بعد از فیلتر مرحله سوم (آب کلرگیری شده) را با آب بعد از مرحله چهارم(ممبران) را میکس کرده و باعث بالا رفتن عدد TDS آب می گردد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار