ویدئو وال چیست؟ همیار آی‌تی | asilight

در این نوع از ویدئو وال‌ها، صفحه‌نمایش از کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی لامپ ال‌ای‌دی کوچک تشکیل خواهد شد. لامپ‌های ال ای دی که به آن‌ها نقاط ال‌ای‌دی نیز گفته می‌شود در کنار یکدیگر تصاویر بزرگ و واضحی را به نمایش خواهند گذاشت‌. هر چقدر اندازه لامپ‌های ال ای دی و فاصله میان آن‌ها کمتر باشد، کیفیت و وضوح تصویر نمایش داده شده بهتر خواهد بود. یک ویدئو وال که توسط نرم افزار مدیریتی پشتیبانی شده است، برای نمایش انواع مختلف محتوا بصورت همزمان طراحی شده است.

ویدئو وال LED

فناوری تلویزیون شهری به گونه‌ای است که این دستگاه امکان پخش تصاویر و فیلم‌ها را با بالاترین کیفیت ویدئو وال ممکن خواهد داشت. علاوه بر آن این دستگاه این توان را دارد که ساعت‌ها و روزها تصاویر مدنظر شما را نمایش دهد. به طور خلاصه تکنولوژی ویدئو وال به مراتب پیشرفته‌تر از تابلوهای روان است.

  • اگر بخواهیم موارد استفاده از ویدئو وال ها را دسته بندی کنیم، اولین گزینه ای که بعد از تبلیغات به ذهن می رسد، سیستم نظارت امنیتی و حفاظتی است.
  • ویدیو وال یک صفحه نمایش بزرگ است که شامل چندین پنل ثابت در کنار هم می‌باشد.
  • چنین صفحه هایی غالباً دارای سخت افزار لازم برای قرار دادن صفحه های مشابه در کنار اتصالات به برق زنجیره دیزی، سیگنال های ویدئویی و فرمان بین صفحه‌ها هستند.
  • یکی از این روش‌ها استفاده از پروژکتور به جای ویدیووال یا چندین مانیتور معمولی و مجزا به جای ویدیووال است.
  • از آن‌جایی که نمایشگر‌های صنعتی استفاده شده در ویدیو وال ال سی دی از بروزترین تکنولوژی‌های بهره می‌برند، فضای کمی را نیز اشغال خواهند کرد.

ویدئو وال چیست؟ همیار آی‌تی | asilight

از این رو قیمت ویدئو وال در مقایسه با مانیتور صنعتی بسیار بالاتر بوده و هزینه های نگهداری آن نیز به مراتب هزینه بر است. این نوع از ویدئو وال‌ها مانند تلویزیون‌های قدیمی خانگی از تکنولوژی لامپ تصویر یا پروژکشن برای نمایش تصاویر بهره می‌برند. استفاده از این تکنولوژی نه تنها موجب حجیم بودن ویدئو وال می‌شود بلکه حرارت و صدای زیادی را نیز تولید خواهد کرد. مهم‌ترین ویژگی مثبت ویدئو وال با سیستم تابش نور از پشت، نزدیک شدن فاصله نمایشگرها به صفر است. از دیگر ویژگی‌های این سیستم می‌توان به قابلیت نمایش پیوسته در ۲۴ ساعت شبانه‌روز اشاره کرد.

این موضوع شاید برای تلویزیون‌های ارزان‌قیمت یا گوشی‌های تلفن همراه هزینه‌ای نباشه. البته با این قیمت‌هایی که ما می‌بینیم برای همون تلفن و تلویزیون هم هزینه‌ی زیادیه! اما این موضوع در ویدیو وال‌ها خیلی اهمیت داره، چراکه شما هزینه‌ی زیادی رو برای خرید ویدیو وال متحمل شدین و تکرار این قضیه کار پرهزینه‌ایه. همون‌طور که می‌دونین در کنسرت‌ها همه‌ی افراد نمی‌تونن بلیط صندلی‌ها و جایگاه‌های جلویی رو بخرن. درنتیجه با توجه به ازدحام جمعیت، حتی نمی‌تونن چهره‌ی خواننده‌ رو ببینن. به همین علت تمامی کنسرت‌های معتبر، با نمایشگرهای ویدیو وال اجرا میشن.

روش برای بالا بردن امنیت اکانت Gmail (جیمیل) + ویدیو

از این رو یکی از مواردی که در تهیه ویدئو وال باید به آن توجه داشت توانایی‌ها و قابلیت‌های نرم‌افزار ویدئو وال است تا بتوان با بهره‌گیری از ویژگی‌های پیشرفته‌تر تصاویر باکیفیت‌تری را برای بینندگان به نمایش گذاشت. زمانی که صحبت از تبلیغات و اطلاع رسانی خدمات و کالاها در مکان‌های عمومی، مراکز تجاری، اداری، تفریحی و … می شود، نمایشگر های صنعتی به عنوان یکی از ابزار های بسیار کاربردی و رقابتی در این زمینه محسوب می‌شوند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار