وزیر جهاد کشاورزی: یکی از نقاط ضعف در استان مرکزی صنایع تبدیلی است

وزیر جهاد کشاورزی و نماینده رییس جمهور خاطرنشان کرد: ابتدای سفر جناب رییس جمهور به ما توصیه کرده است که هر کجا می روید به خانواده شهدا سر بزنید و سلام ما را هم برسانید بنابراین من سلام آیت الله رییسی را به شما می رسانم و امیدوارم حضور ما در شروع سفر برکتی برای خدمت ارزنده ای به مردم این منطقه باشد.

وی بیان کرد: به طور کلی کشاورزی خوب استان مرکزی علی رغم شرایط کم آبی و بحرانی که در حوزه آب و تغییر اقلیمی که در منطقه است بسیار خوب توانستند سازگاری پیدا کنند و نسبت به کشت گونه هایی که در این منطقه مقاوم هستند و سازوکارهایی که بتواند صرفه جویی آب داشته باشد، سازگار هستندو ما نیز تلاش می کنیم تا بتوانیم از محل این سفر در حوزه افزایش بهره وری آب در این منطقه و توسعه گلخانه ای و استفاده از الگوی کشت مناسب به کشاورزان در این منطقه کمک کنیم.

رییس جمهور به ما توصیه کرده هرکجا می روید به خانواده شهدا سر بزنید”سید جواد ساداتی نژاد” وزیر کشاورزی همچنین صبح امروز در دیدار با خانواده شهدا در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم دین خود را به شهدا ادا کنیم اظهار داشت: این شهید عزیز یک شهید جهادگر است و شهدای جهادگر شهدای مظلومی نسبت به سایر شهدا هستند چون خدماتی که در زمان جنگ ارائه می دادند این شهیدان بدون سنگر ایستادند برای اینکه سنگر بسازند، امیدواریم روح این عزیز گرانقدر شاد باشد.

ساداتی نژاد بیان کرد: در بحث بودجه دانشگاه نماینده محلات فرمودند که باید بودجه مستقل به این شهرستان تعلق بگیرد و در مجلس بیان و بودجه مستقل در نظر گرفته شد و بعد پیگیری ایشان این بود که نباید مرکز آموزش عالی باشد باید عنوان دانشگاه محلات باشد و این مرکز به دانشگاه محلات نام گذاری شد.

ساداتی نژاد تصریح کرد: تقریبا در همه حوزه ها از جمله توسعه زیرساخت های گلخانه ای، حمایت از شیلات و عشایر، مرمت قنوات، آبخیزداری و آبخوان داری و صدور اسناد اراضی کشاورزی و حمایت از آبیاری نوین و انتقال آب به استخرهای ذخیره مورد توجه است و مجموعه ای از حمایت هایی است که در این سفر دیده شده و امیدواریم منشا یک تحول خوبی در حوزه کشاورزی در این منطقه شود .

– از محلات، سید جواد ساداتی نژاد پیش از ظهر امروز در حاشیه حضور در فرمانداری محلات در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی مشکلات منطقه اظهار داشت: در سفر رییس جمهور به استان مرکزی در خدمت مردم خوب شهرستان دلیجان و محلات در این سفر بودیم که منطقه بسیار مستعدی است و محلات یک شهری با ظرفیت های بسیار خوب در حوزه گل و گیاه و گیاهان دارویی است و منابع انسانی بسیار خوب و خلاقی هم در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: محلات شهر ویژه ای است و ویژه بودن آن به دو دلیل است یکی از آن نماد گل در کشور و جذابیت های طبیعی بسیاری خوبی است و یکی دیگر نماینده شهر محلات است که بسیار پیگیر مسائل این شهرستان است که به اندازه یک استان برای محلات پیگیری می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: یکی از نقاط ضعف در استان صنایع تبدیلی است که در حوزه صنایع تبدیلی در استان و در حمایت از حوزه دامپروری کار بیشتری داریم که از محل مصوبات سفر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: نماینده مردم تلاش های بسیار خوبی در سال های گذشته کرده تا بتواند این زنجیره هم در بخش علمی و هم در حوزه زیرساخت های منطقه ای کامل شود و ایجاد دهکده و شهرک گل و گیاه یک نوید بسیار خوبی می دهد که ما با حمایت از این مجموعه به ویژه نمایشگاهی که نیمه کاره است و در حوزه پایانه صادراتی می تواند در حوزه صادرات گل و گیاه شرایط بسیار مطلوبی را در منطقه ایجاد کند، تلاش می کنیم.

انتهای پیام/711/ح
کلید واژه ها: استان مرکزی – وزیر جهاد کشاورزی – جهاد کشاورزی – صنایع تبدیلی – کشاورزی – مرکزی – استان – محلات – سید جواد ساداتی نژاد – گل و گیاه – نقاط ضعف – منطقه – سفر رییس جمهور – میلیارد تومان – گیاهان دارویی – گیاه – نماینده مردم – منابع انسانی – بررسی مشکلات – یکی از – ساداتی نژاد – بخش کشاورزی – صنایع – رییس جمهور – فرمانداری – خبرنگاران – جهاد – مردم – حوزه – وزیر


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64447759/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C%3A-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B7-%D8%B6%D8%B9%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C

ساداتی نژاد بیان کرد: امیدواریم از روح این شهید جهادی مدد بگیریم تا کمک های شایسته ای را در خور مردم این منطقه داشته باشیم.

وی ادامه داد: امیدواریم خداوند به همه شما عزت و سربلندی عطا کند و ما در این سفر بتوانیم وظیفه خود را در قبال ظرفیت های خوبی که در حوزه گیاهان دارویی و ماهیان زینتی و گلخانه و غیره دارد انجام دهیم و در حد وسع خود وظیفه را به درستی انجام دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی و نماینده رییس جمهور تصریح کرد: در زمانی نماینده محلات فرمود محلات مکان بزرگی است و باید دانشگاه داشته باشد و ما گفتیم اعداد و ارقام و جمعیت بیانگر این موضوع نیست و با پیگیری ایشان یک مرکز آموزش عالی در شهر محلات راه اندازی و افتتاح شد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ظرفیت های جدیدی هم در حوزه حمایت های گلخانه ای وجود دارد که در این سفر 2 هزار و 100 میلیارد تومان برای دو سال اعتبار در نظر گرفته شده تا در استان مرکزی حمایت شود و 3 هزار میلیارد تومان هم تسهیلات برای منطقه دیده شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه یکی از نقاط ضعف در استان مرکزی صنایع تبدیلی است از اختصاص 2100 میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی استان مرکزی خبر داد.