هنگام طراحی رستوران و کافه به این 10 مورد توجه ویژه داشته باشید

همچنین فضای رستوران نیز کمی باید پرشور و نشاط باشد. بنابراین، طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران سنتی از اهمیت ویژهای برخوردار است. این موجودات، بازتاب دهنده ارزش هایی هستند که برای صاحبان این رستوران اهمیت بسیاری دارند. بین گلدان ها هم پارتیشن های مخصوصی کار گذاشته شده که از جنس فلز بوده، به صورت ۴۵ درجه خم شده و رنگ مسی دارند. قفسه های فلزی مس رنگ بین ستون های نرم قرار گرفته و روی آن ها محصولات غذایی و خوراکی آماده خرید به نمایش درآمده. این عناصر، بسیار اصیل و به یاد ماندنی بوده و فضای رستوران را از بقیه مرکز خرید متمایز می کنند. کدام شهر های چین برای خرید و واردات مناسبترند ! یکی از انتخاب های عالی برای دکوراسیون داخلی رستوران طراحی کلاسیک است.

تمام آیتمها، ظروف غذا و غیره بهصورت محلی و سنتی انتخاب میشوند. باغ به چهار قسمت تقسیم میشود، دو طرف باغ گلگاری شده است و بعد درختان میوه پشت این گلها کاشته میشوند. گل و گیاهان، فضا را تمییز و پاک میکنند و باعث میشوند ریههای افراد آزادانهتر نفس بکشد و غذا با لذت بیشتری صرف شود. مثل گلدان های گل زنده و انواع و اقسام خزه های واقعی. این رستوران سنتی دوطبقه بوده و در طبقه آن که شباهت بسیار زیادی به کافههای سنتی ایران قدیم دارد، انواع قلیان و دمنوشهای سنتی سرو میشود. برند های معروف زیادی از عناصر کلاسیک در دکوراسیون داخلی رستوران خود استفاده می کنند. عناصر طراحی داخلی مدرن فضایی امروزی و شیک را به رستوران شما هدیه می کنند.

جالب است بدانید که طراحی دکوراسیون و معماری این بنا، ترکیبی از مدرنیته و سنت را ارائه میدهد و در عین حال جو بسیار آرامی را همراه با موسیقی زنده و اصیل ایرانی فراهم است. برای ساخت آن، مصالح ساده و محدودی در اختیار معمار قرار داشت اما با این حال توانست یک رستوران دنج و زیبا در محیط شهری به وجود بیاورد. این سبک طراحی داخلی برای طراحی فضاهایی با سرمایه کم بسیار مناسب است. به طور مثال در طول روز می توانید از نور طبیعی خورشید نیز بهره مند شوید و علاوه بر آن از چراغ ها نیز کمک بگیرید به خصوص برای صبحانه فضا را بسیار روشن نمایید تا مشتری تان انرژی خوبی برای شروع روز داشته باشد. رای هر چه بیشتر شدن حس حضور در رستوران سنتی یک کشور، حتی کارکنانشان هم لباس های سنتی چینی به تن می کنند تا حس بهتری را به مشتری ها بدهند. نور یکی از عوامل مهم در طراحی دکوراسیون داخل رستوران ها است. جهت تهویه فضای داخلی رستوران، علاوه بر نصب دستگاهها و سیستمهای خنک کننده بایستی نورپردازی و پرتو نور ازسوی چراغها بصورت مستقیم نبوده و پیشنهاد میشود، نورپردازی به گونهای در فضا تعبیه شود، که موجب اذیت مشتریان حاضر در محیط نشود.

نورپردازی به همان سبک و سیاق سنتی پیشنهاد می شود. ایده اصلیاش هم، مشخصا همان سازههای چوبی روی سقف و دیوار هستند که میتوانند به عنوان نماد این کافه، شناخته شوند. این رستوران ها اغلب از ترکیب سازه های چوبی و رنگ های آبی و سفید استفاده می کنند. در دکوراسیون رستوران خود از گل و گیاهان طبیعی بهره بگیرید. در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سعی کنید از آویزهای زیبا و هماهنگ با دکور میز و صندلیها بهره بگیرید. توجه داشته باشید که بخشی از رستوران به میز های VIP اختصاص دارد و در صورت تمایل به صرف غذا و یا برگزاری جشن های خود در این قسمت، باید از قبل به صورت تلفنی نسبت به رزرو میز در این بخش، اقدام نمایید. در انتخاب سایبان دقت زیادی داشته باشید تا سایبان بالای میز ،کارآمد و مورد استفاده قرارگیرد.

در طراحی و مدل سازی دکوراسیون داخلی این کافه رستوران از مبلمان چوبی همراه با پارچه های قرمز که در افزایش اشتهای مشتری موثر میباشد، استفاده شده است. رستوران هایی که غذاهای دریایی سرو می کنند. اگر فکر می کنید که ظرف و ظروف پذیرایی از مهمانان آخرین چیزی است که باید به آن فکر کنید، سخت در اشتباهید. دکوراسیون داخلی رستوران از سبک صنعتی برخوردار است و از ویژگی های اصلی سازه آن میتوان به سقف های صنعتی و زمین بتنی اشاره کرد. خانوادهای که در رستوران علاوه بر سرویسدهی و پذیرایی باکیفیت، از صدای دلنشین آب آرامش میگیرند، بهاحتمالقوی دفعات بعد هم این رستوران را انتخاب خواهند کرد. بین این میزهای متحرک، راه های باریکی برای تردد وجود دارد به همین خاطر میتوان میزها را جابجا کرد و به تناسب تعداد مشتری ها چید. انتقال حسی که با خوردن یک وعده غذای خوب در رستوران شما حاصل می شود، تأثیر بسزایی در جذب مشتری دارد. تابلوی رستوران مهمترین عامل در نمای خارجی محسوب میشود.

در این رستوران میتوانید انواع غذاهای لذیذ و دریایی گیلان را سرو کرده و از طرفی در رستوران با موسیقی زنده و قیمت مناسب نهایت لذت را ببرید. لازم به ذکر است که کلیه غذاهای قابل سرو در این رستوران ارگانیک، خوشمزه و خوشعطر بوده و از طرفی دکوراسیون داخلی رستوران گیلار مشابه خانهها و محیطهای واقع در گیلان بوده و از اشیا و لوازم فرهنگ بومی گیلان بهعنوان دکور در طراحی داخلی رستوران استفاده شده است. شاخص ترین متریالی که در طراحی داخلی این رستوران استفاده شده چوب است که در تمامی بخش ها برروی سقف دیوارها و حتی جدا سازی بخشهای مختلف رستوران ار چوب استفاده شده است. تکنولوژی تولید لوستر اصلی به هیچ عنوان کار ساده ای نبوده چون نیازمند میله های فلزی منحنی در طول های مختلف می باشد. در آشپزخانه کارکنانتان مشغول به تهیه غذا هستند، در جای دیگر در همین محیط باید افرادی به شستشوی ظروف و تمیز کردن آشپزخانه بپردازند. نورپردازی در چنین کافه رستورانهایی عنصری دیگر است که باید مد نظر قرار گیرد چرا که با نور پردازی مناسب مدت زمانی که مشتری در کافه مینشیند مشخص میشود،از جمله تمهیداتی که برای نگه داشتن مشتری در رستوران اندیشیده شده،استفاده از نورپردازی ملایم و گرم است که مشتری در حین استراحتو گفت وگو نوشیدنی و غذای خود را میل میکند.

فضای بیرونی و باز رستوران سنتی در اصل به اندازه همان فضای داخلی رستوران از اهمیت ویژهای برخوردار است و افراد زیادی ممکن است تمایل داشته باشند تا زمان خود را در فضای باز رستوران سپری طراحی داخلی سالن رستوران کنند. اولین فضایی که مخاطب شما با آن ارتباط برقرار میکند، در اصل نما و طرح بیرونی ساختمان است. معمولا برای فست فودی ها یک طرح کلاسیک همراه با رنگ های تند در در و دیوار آن استفاده می شود رنگ هایی که مخاطب را به هیجان می اندازد. شما می توانید با توجه به ویژگی های دکوراسیون چوبی رستوران ، سلیقه شخصی و در نهایت مشاوره با کارشناسان سورن چوب طرح دلخواه خود را اجرا کنید.

مواردی مثل استند گلدانها، استفاده از گلهای طبیعی آپارتمانی، آویز گل، استفاده از مجسمههای چوبی و سنگی، درختچههای سازگار با محیط کافه رستوران و خیلی از موارد دیگر میتواند رنگ و روحی منحصر به فرد به طراحی داخلی کافه رستوران شما دهد. در طراحی سفره خانه باید فضاهای دیگر نیز منظور کرد. منظور از رستورانهای سنتی رستورانهایی است که غذاهای سنتی ایرانی سرو می کنند. اینجا، جای غذاهای کاملا ایرانی با کیفیت است. دکوراسیون داخلی رستوران هایی با این نوع طراحی، معمولا ساده، یکنواخت و ظریف است. اگر جز طرفداران دیزی و غذاهای چرب و لذیذ هستید، رستوران حوض خونه گزینه مناسبی برای شما است. توجه داشته باشید که ساعت کاری رستوران گیلار 12 ظهر تا 11 شب بوده و هر شب گروه موسیقی زنده محلی در این رستوران سنتی فضای مفرح و دلچسبی را برای مراجعهکنندگان فراهم میکنند.

در مرحله ی بعدی جهت تلفیق فضای داخل و از بین بردن مرز بین این دو، تمامی جداره های خارجی در طبقه ی همکف و اول به پوسته های شفاف تبدیل شد. لازم به ذکر است بخاطر اینکه برخی از رستوران های معروف جاجرود در اطراف رستوران حاج محمود قرار دارند، در روزهای آخر هفته بخاطر شلوغی این منطقه پیدا کردن جای پارک به معضل بزرگی تبدیل خواهد شد. نوشته های برجسته با فونت های خاص می تواند به برندی برای رستوران شما تبدیل شود. البته برای اینکه این حجم از عناصر صنعتی و رنگ های طوسی خنثی شده و فضایی گرم و صمیمی به وجود بیاید، تعداد زیادی سطح چوبی و چندین عنصر تاکیدی به رنگ مس در دکوراسیون استفاده شده. فضای داخلی رستوران توسط عناصر منحصر به فرد و به یاد ماندنی مشخص شده، عناصری که به راحتی شناسایی می شوند. نورپردازی زیبا و مدرن دکوراسیون داخلی رستوران شیک.

نورپردازی را میتوان از مهمترین اصول طراحی رستوران شیک دانست. اما دکوراسیون سنتی نیز همانند سایر سبک ها در معماری و دکوراسیون داخلی، تغییر و تحولات زیادی به همراه داشته است و رستوران های مجلل و مدرنیته پدید آمده است. اما از نظر استراتژیک طراحی آن باید به گونهای باشد که گویی ادامه طراحی سایر نقاط رستوران است. در ضمن محیط رستوران با وجود شیک و لوکس بودن، دوستانه و صمیمی است و حس خوشایندی را منتقل میکند. جالب است بدانید که این جلسات در فضایی با دیوارهای سفید و همچنین وسایلی به رنگ سفید مطلق برگزار میگردد تا افراد بدون اینکه تحت تاثیر رنگ مشخصی قرار گیرند، بتوانند ایدهپردازی کنند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار