نیروگاه خورشیدی راه اندازی نیروگاه خورشیدی تک اینورتر | nnqenergy

نیروگاه خورشیدی راه اندازی نیروگاه خورشیدی تک اینورتر | nnqenergy

در بعضی از کاربردهای خاص مانند ماهواره، فانوس دریایی یا کشورهای در حال توسعه، باتری‌ها یا مولدهای برق اضافی اغلب به عنوان پشتیبان اضافه می‌شوند. اینگونه سیستم‌های برق مستقل اجازه کار در شب و زمان‌های دیگر با تابش محدود خورشید را فراهم می‌کنند. انرژی خورشیدی، مسلما، پاکترین و قابل اطمینانترین شکل انرژی تجدیدپذیر در دسترس است و میتواند به شکلهای مختلف برای کمک به تأمین انرژی در خانه یا کسب و کار شما استفاده شود. پانل های فتوولتائیک خورشیدی تبدیل اشعه های خورشیدی به الکتریسیته توسط الکترون های محرک در سلول های سیلیکونی با استفاده از فوتون های نور خورشید است. در حال حاضر شرکت سنا مطالعات اقتصادی و مهندسی را جهت احداث نیروگاه­های بزرگ خورشیدی در مناطق مستعد کشور در دستور کار قرار داده است و امید می­رود در آینده­ای نه چندان دور شاهد افتتاح و بهره­ برداری از نیروگاه­های خورشیدی مقیاس بزرگ شرکت ساخت نیروگاه خورشیدی شرکت سنا باشیم.

مزایا و معایب باتری LTO در مقابل LiFePO4

ضمنا مشاوره لازم جهت سرمایه گذاری در این بخش را هم می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان شرکت، دریافت کنید. برق خورشیدی به دلیل اثرات مثبتی که بر محیط زیست دارد در دنیا طرفداران زیادی را پیدا کرده است. به دلیل اثرات مثبت بر محیط زیست دولت ها از روش های مختلف برای توسعه نیروگاه ها خورشیدی حمایت می‌کنند.

شما عزیزان می توانید انواع طرح های توجیهی درخواستی خود را به ما اعلام کنید. کلیه درخواست ها در حوزه های صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی و گردشگری مورد پذیرش کارشناسان ما می باشد. محتویات یک طرح توجیهی اختصاصی یا امکانسجی اقتصادی، مقدمه ای از وضعیت پروژه و مطالعات بازار، برنامه اجرایی و مطالعات مالی و ارزیابی فنی و اقتصادی می باشد.

  • در همین راستا، در اقدامی به جا، از سوی دولت تسهیلات ویژه ای برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده تا با احداث نیروگاه خورشیدی، علاوه بر تأمین انرژی مصرفی خود، مازاد آن را به دولت پیش فروش کرده و بدین طریق انرژی مصرفی در کشور به سمت برق خورشیدی سوق داده شود.
  • اصفهان- مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از برگزاری آیین کلنگ‌زنی و آغاز ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور، با ظرفیت ۶۰۰ مگاوات و با سرمایه‌گذاری گروه فولادمبارکه در پایان هفته جاری خبر داد.
  • بر اساس این طرح هر خانوار ایرانی اگر پنل خورشیدی در خانه خود قرار بدهد و به شبکه برق وصل کند، دولت برق آن را به مدت 20 سال با قرارداد تضمینی و با قیمت شگفت انگیزِ کیلووات ساعتی 1040 تومان خریداری میکند.
  • نحوه ثبت درخواست در شرکت‌های توزیع برق مختلف متفاوت بوده و در برخی شرکت ها این امر از طریق راه اندازی سامانه‌های اینترنتی و در برخی دیگر به صورت حضوری انجام می‌شود.
  • شرکت هورآیش با درجه پیمانکاری 2 تمام مراحل تامین، طراحی و نصب نیروگاه را انجام میدهد و همچنین پس از نصب در بازه زمانی مشخص برای چک کردن سیستم و تغییر جهت آن به نیروگاه سر میزند و خدمات پس از فروش ارائه میدهد.

نیروگاه های خورشیدی می توانند با تولید برق به شبکه سراسری برق نیرو برسانند و در عین حال امکان تأمین شبکه های کوچک و ناحیه ای را نیز به ما بدهند در حالی که نیاز به تأسیس خطوط فشارقوی طولانی جهت انتقال برق ندارند. چون انتقال از نیروگاه های ظرفیت بالای توأم با شبکه انتقال سراسری پر هزینه می باشد. این شرکت در سال جاری با در اختیار داشتن در حدود ۱۰٫۲ مگاوات نیروگاه در دست اجرا در کشور، با اتکا به توان مهندسان طراح و اجرایی و پشتیبانی شرکت های معتبر تولید کننده تجهیزات خورشیدی اقدام به احداث نیروگاه فتوولتائیک در سراسر کشور می نماید.

ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی خانگی حداکثر به 200 کیلووات محدود شده و در صورت نیاز متقاضی به احداث نیروگاه با ظرفیت بیشتر از 200 کیلووات، شرایط احداث شامل دسته نیروگاه‌های خورشیدی مگاواتی خواهد شد. هرچند که برای نیروگاه‌های خورشیدی مگاواتی ظرفیت حداقلی وجود نداشته و این نیروگاه‌ها میتوانند از ظرفیت 1 کیلووات الی 25 مگاوات احداث شوند. برای اطلاع از تفاوت‌های نیروگاه‌های خورشیدی خانگی و مگاواتی این مقاله را مطالعه فرمایید. در همان سال ۱۳۹۵ ، شرکت دیگری با نام سولار صنعت فیروزه فعالیت خود را در زمینه طراحی، ساخت و تولید انواع پنل های خورشیدی با احداث کارخانه ای در شهرک صنعتی کمال الملک شهر فیروزه با ظرفیت تولید پنل خورشیدی ۶۰ مگاوات در سال آغاز نمود. در سال ۱۳۹۱، شرکت صنایع تولید انرژی پاک آتیه خط تولید پنل های خورشیدی آریا سولار بیرجند را با ظرفیت تولید سالانه ۲۰ مگاوات راه اندازی نمود. دو سال بعد، در سال ۱۳۹۳ برند تجاری هورسا، تحت مالکیت گروه صنعتی فانو، فعالیت خود را در حوزه تولید ماژول‌های فتوولتائیک با توان ۳۰ تا ۳۶۰ وات آغاز نمود.

تاسیس نیروگاه خورشیدی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار