نگاهی به طراحی داخلی خانه های مدرن ایرانی در سال اخیر

پرده زبرا تا حد زیادی به پرده کرکره ای شبیه است و تنها تفاوتش با نوع کرکره ای، نوع پارچه ای است که در آن به کار می رود. پرده های اتریشی با این که ذاتا اروپایی هستند، با دکوراسیون خانه ما ایرانی ها نیز خیلی خوب جفت و جور می شوند. ۳- نمونه های دکوراسیون آپارتمان بعدی، فضای زیادی برای انبار و نگهداری وسایل دارد که از دید ما مخفی است. اگر طرفدار سبک پر زرق و برق نیستید، می توانید از وسایل چوبی ساده که همیشه بهترین گزینه برای ایجاد فضایی طبیعی در خانه می باشند، استفاده نمایید. البته در آشپزخانه هم از گیاهان و عناصر طبیعی استفاده شده تا همه اعضای خانواده مدام با چنین عناصر فرح بخشی دائم روبرو شوند.

فضای باز داخلی حتی با وجود دیوار جدا کننده موقت نیز حفظ شده است. معماری خانه های دوبلکس امروزه منحصرا به خانه های چند صد متری و با متراژ بالا نیست ودر خانه های کوچک هم کاربرد دارد و طرفداران زیادی در معماری داخلی پیدا کرده است وخانه های دوبلکس مدرن مقتضیات خاص خودش را دارد، چرا که برخی عناصر مانند پله ها و دیوارهای بسیار بلند کار را برای طراحی کمی پیچیده تر می کند و اتاق نشیمن و پذیرایی آنها نیز بزرگتر از خانه های یک طبقه یا آپارتمان هاست. برای کف سالن با متریال های براق و بازخورد نور بالا از سرامیک رنگ روشن استفاده کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهد. از ویژگی های مهم این نوع پرده ها این است که برای بلندتر نشان دادن ارتفاع دیوارها کاملا مناسب می باشند. درباره ی ویژگی های کابینت مدرن چه می دانید؟ امروزه چوب ترمووود توانسته است با حواص و ویژگی های خاص خود جای دیگر متریال های شیمیایی را پر کند . استفاده از چوب ترمووود در طراحی احساس طبیعی بودن و صمیمت و گرما بین افراد را زنده میکند . استفاده از پانل های چوبی به عنوان تاج تخت درکنار ملحفه ها و کوسن ها بهترین موقعیت را برای خلق این فضای گرم و خوشایند با کمک چوب در اتاق خواب پدید می آورد.

خوشبختانه در حال حاضر کاغذدیواریهایی با طراحیهای سنتی وجود دارند که میتوانند همان کاربرد کاشی را در فضای خانهی شما داشته باشند. پرده اتریشی، اکثرا برای پنجره هایی مناسب است که اندازه کوچک تری دارند. همچنین میزان حجم کار برای اجرای دکوراسیون منزل عاملی است که مستقیم روی دستمزد طراح اثر میگذارد. اجرای دکوراسیون دوبلکس در خانه های آپارتمانی به محیط نمایی شیک و باکلاس می دهد . در یک اتاق کوچک، مبلمان به راحتی سبک و موج محیط را در دست می گیرند. دو المان مشخص از سبک سنتی که می توانید آن را به خوبی در خانههای قدیمی پیدا کنید، شیشههای رنگی مخصوص درهای اُرسی و همچنین کاشیکاری آبی و سبز است. سبک روستیک، یک سبک جالب است که به تازگی توانسته محبوبیت زیادی پیدا کند. محبوبیت سبک روستیک در دکوراسیون داخلی، بیش تر به خاطر سادگی و زیبایی خالص آن است که کم تر در دیگر سبک ها دیده می طراحی داخلی خانه کوچک شود. و ظاهر و زیبایی طبیعی میباشد . عناصر طبیعی در این دکوراسیون به هیچ طریقی قابل چشم پوشی نیستند و همیشه خودنمایی خواهند کرد. در این طرح از درختان، آبشارها و مواد طبیعی برای ایجاد فضای استراحت و مراقبه استفادهشده است.

پرده اتریشی را می توان یکی از جذاب ترین گزینه ها برای زینت دادن به دکوراسیون داخلی دانست. در این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع پرده های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی آشنا شوید. با استفاده از رنگ ترموود مبتوانید طول عمر این چوب ها را افزایش و از تنوع رنگی انها لذت ببرید . با توجه به اینکه آپارتمان های کوچک رو به افزایش می باشد، تنوع در وسایل چند منظوره نیز بیشتر شده و می توانید میز و صندلی و غیره را از بین آنها انتخاب نمایید. هرگز در تزئین و انتخاب دکوراسیون خانه، پله های را فراموش نکنید، چراکه با برخی اقدامات ساده، شما می توانید تاثیر زیادی در زیباتر جلوه دادن فضای خانه شما خواهند داشت. مطمئن شوید اتاق با عملکردی که برای آن در نظر گرفته شده است در تناسب و هماهنگی است. یک نکته جالب در دیزاین داخلی این خانه نقلی وجود داشت که میتوان در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی نیز مد نظر قرار داد. اغلب، پروژههای نوساز برای دکوراسیون داخلی گزینههای بهتری هستن، چون با دید بازتری انتخاب شدن و نکات اصلی در اونها مدنظر قرار گرفته.

طرح های مختلف راه پله می توانند از جنس چوب ، شیشه یا فلز و یا ترکیبی از این عناصر باشد . برخی از این پله ها ممکن است بدون حفاظ ساخته شوند و در برخی دیگر از نرده های چوبی ، فلزی و یا شیشه ای استفاده می شود . از معماری دوبلکس معمولا برای خانه هایی با متراژ بالا استفاده می شود ولی امروزه این طراحی برای خانه های کوچک نیز استفاده می شود . در انتخاب این نوع درب ها حواستان باشد که با دکور منزل شما همخوانی و هارمونی مناسب را داشته باشد. از آنجایی که هزینه دکوراسیون خانه های دوبلکس بالاست باید در انتخاب متریال های بکار رفته در آن دقت زیادی بکار رود بگونه ای که طراحی داخلی خانه دوبلکس زیبا و چشم نواز باشد . پرده شید رول نیز مثل پرده رومی جمع می شود و بالا می رود.

علاوه بر طراحی های معماری باید کلیه تجهیزات لازم در ویلا چیده شود و همچنین نورپردازی مناسبی داشته باشد ، اگر پنجره ها به اندازه کافی روشنایی ندارند از روشنایی های مصنوعی استفاده کنید و در طراحی های داخلی از رنگ های روشن استفاده کنید . نوعطراحی، محل مورد نظر، متراژ طراحی و ونوع خواسته مشتری همه و همه از عواملی هستندکه بر قیمت طراحی داخلی و دستمزد طراح ساختمان موثر می باشند. پرده یکی از وسایلی است که نقش بسیار مهمی در تزیین دکوراسیون داخلی منزل دارد. شما می توانید این پرده ها را با دو نوار از هر دو طرف جمع نمایید.

زیرا ساحل در طی روز روشنایی فراوانی دارد و در شب با نورهای تزئینی کشتی و المانهای مختلف روشن میشود. دیوارهای وسیع این اتاق را می توانید با استفاده از کاشی های طرح دار و رنگی، دیوار پوش، رنگ یا کاغذ دیواری تبدیل به دیوار شاخص کنید که توجه همگان را جلب کند.همچنین می توانید از این دیوار وسیع برای نصب کردن تابلوهای نقاشی، قاب عکس ها، لوازم تزئینی و یا یک اثر هنری جذاب، استفاده کنید.می توانید با اضافه کردن عناصر چوبی، فرش و رنگ های گرم، فضای اتاق نشیمن را دنج و دلپذیرتر کنید. اگر سقف خانه شما به اندازه کافی بلند باشد، می توانید از درختان تزئینی که مناسب برای چنین فضایی هستند، برای دکوراسیون خانه استفاده کنید. به طور مثال استفاده از ترموود به عنوان دیوار پوش در هر 2 طبقه میتواند انتخابی مناسب باشد . در ادامه مطالبی که با تصاویر کاملی از دکوراسیون داخلی از گوشه کنار دنیا برایتان در دنیای مد نمناک جمع اوری کرده ایم در این بخش تصاویری از دکوراسیونی مدرن را خواهید دید که استفاده از چوب در دیوار – سقف و کف پوش نظر بیننده را به خود جلب می کند. بطور مثال، استفاده از نرده های چوبی می تواند یک راه حل زیبا برای ایمن کردن پله ها باشد.

ما به شما اطمینان می دهیم طراحی دکوراسیون خانه های جدید آن قدر هم که شما فکر می کنید کار سخت و کسل کننده ای نیست و با طراحی درست ایده ها به هدف خود می رسید. شاید خیلی کلیشهای باشد که بخواهیم برایتان توضیح دهیم که دکوراسیون چوبی دقیقا چیست اما برای آن هایی که نمیدانند باید بگوییم که هرچه روی آن مینشینید، وسایلتان را روی آن میگذارید یا برای تزئین خانه از آن استفاده میکنید و از چوب درست شده است؛ جزو وسایل دکوری چوبی منزل شناخته میشود. این که فرش ها زیبایی و فضای گرم را به کف خانه شما می بخشند، واقعیتی انکارناپذیر است؛ به همین دلیل، می توان از فرش ها برای دکوراسیون پله نیز استفاده نمود. در خانه های بزرگ و ویلایی دوبلکس بهتر است راه پله در مرکز فضای خانه قرار گیرد و اگر از راه پله های مارپیچی استفاده شود زیبایی دو چندانی را به فضا می دهد . در سبک کلاسیک و سنتی از نوع چین دار و پر دیتیل استفاده می شود. اگر شما هم دوست دارید این سبک را به فضای منزل خود بیاورید، می توانید از پرده های کنفی یا حصیری بهره بگیرید و آن ها را در کنار میز و صندلی های چوبی به کار ببرید.

سبک مدیترانهای یکی از سبکهایی است که علاوه بر سبک ساحلی برای ویلاهای شخصی بسیار مناسب و پرکاربرد است. اما طراحی داخلی مدرن خانه دوبلکس بر پایه سادگی و به دور از تزئینات اضافی است.از نمای آنها شروع می کنیم . طراحی داخلی کمک میکند تا از یک فضای محدود و کوچک بیشتریناستفاده را داشتهباشیم. به این ترتیب فضای اتاق مرتب تر نشان داده می شود و از شلوغی بی مورد فضا، به واسطه مبل ها و صندلی های کوچک و متعدد جلوگیری خواهد شد. استفاده از عناصر چوبی و طبیعی در دکوراسیون داخلی ، منزلتان را شبیه به خانه های روستیک نشان می دهد . از روشهای مناسب برای جلوگیری از بهم ریختگی ، استفاده کنید. از آنجایی که فرش های ضخیم با جلب توجه، می توانند تبدیل به نقطه کانونی شوند، بهتر است در این بخش خانه از فرش های نازک استفاده و برای جلوگیری از حوادث احتمالی، بهتر است آنها را روی پله ها تثبیت کنید. درست است بسیاری از نماها به شکلی کاملا غلط الگوبرداری و ساخته شده اند اما شیوه و سبک مورد نظر معمولا یکی از این دو سبک معماریست که مورد استفاده قرآر می گیرد.سبک مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی خانه دوبلکس برای کسانی که به مدرن بودن و هزینه کمتر فکر می کنند گزینه مناسبی است .

در سبک روستیک از عناصر چوبی، کنفی و دارای ظاهر روستایی استفاده می شود. وجود راه پله ای در دکوراسیون پذیرایی امکان دسترسی به طبقات بالا را فراهم می کند.اکثر خانه های دوبلکس – با تلفظ صحیح دوپلکس (Duplex)- از خانه های لوکس و تجملی به حساب می آیند اما با رعایت نکات ساده می توان بین لوکس بودن و استفاده مفید از فضای خانه، تعادل ایجاد کرد. برای این نکته آخر مخصوص تیم طراح استرالیایی یک دست مریزاد ویژه با روکش خامه ای کنار گذاشتیم. چه متریال هایی برای دکوراسیون داخلی ویلا دوبلکس مناسب است . طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای قسمت های مختلف خانه امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است شما برای برقراری احساس آرامش و نشاط در منزل خود طراحی دکوراسیون قسمت های مختلف خانه تان را با دقت و حساسیت زیادی انجام دهید. همچنین، اگر فکر می کنید خانه شما به اندازه کافی جادار و تمیز به نظر نمی رسد، می توانید با کاغذ دیواری که با نقش و نگارهای رنگ روشن تزئین شده، نشاط را به پله های خود بیاورید. 2. در صورتی که از فضای کافی در منزل خود برخوردار هستید از کرسی که مهمترین عنصر دکوراسیون سنتی ایرانی است غافل نشوید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار