لیست قیمت اسب کرد سیاه اسب محاول | RoyalHorse

لیست قیمت اسب کرد سیاه اسب محاول | RoyalHorse

اسب‌های BWP به خاطر خلق و خوی آرام، مشتاق و توانایی‌شان برای عملکرد خوب تحت فشار معروف هستند. آنها باهوش، آموزش پذیر و دارای استعداد طبیعی برای درساژ و پریدن هستند. اسب‌های BWP اغلب با نژادهای دیگر تلاقی داده می‌شوند تا اسب‌های ورزشی با استعداد با حرکت و ورزش عالی تولید کنند.

  • اما برخی از مالکان اسب ها فرصت طلب تر از آن هستند که حتی از مرگ اسب شان هم بگذرند.
  • این اسب‌ها برای رقابت در بالاترین سطوح پرش نمایشی پرورش داده می‌شوند و بسیاری از برترین پرش‌های بین‌المللی از نژاد زنگرشاید هستند.
  • از زمانهای دور تا امروز نژادهای مختلف اسب در نقاط گوناگون کشورمان پرورش می یابند.

رومی‌ها اولین مواجهه‌شان با اسب‌های نسایی در زماناشکانیان در نبرد Carrhae بود. ژنرال رومی کراسوس در مقابل ژنرال بزرگ اشکانی سورنا مغلوب شد و سرش در سال ۳۶ قبل از میلاد به ارد دوم تقدیم گشت. در میان غنایمی که نصیبش شد اولین اسب‌های نسایی بودند که وارد رم شدند و وقتی که آنتونی مرد، اسبهایش به دست آگوستوس افتاد. اسب‌های نسایی آنقدر معروف بودن که امپراتور چین (Wu-ti) در سال ۱۳۰قبل از میلادیک ژنرال به نام چانگ چین (Chang Ch’ien) را برای خرید آن‌ها عازم ایران کرد. او هر چند در مأموریتش ناموفق بود ولی سفرش باعث بازشدنراه ابریشم به سمت غرب شد. قرن‌ها بعد، پادشاه ایرانی شاپور اول در زمان ساسانیان یک اسب سفید نسایی زیبا را به یهودیان هدیه داد.

نژاد اسب هلشتاین چیست؟

به طور کلی، یک اسب خوب می تواند از چند ده ملیون تومان تا چند صد ملیون متغیر باشد. به عنوان مثال، یک اسب ترکمن خوب، آموزش دیده و سالم می تواند بین 100 تا 500 ملیون تومان قیمت داشته باشد، در حالی که اسب دوخون با کیفیت می تواند بین 80تا 200 ملیون تومان باشد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که قیمت همیشه نشان دهنده کیفیت نیست، و مهم است که قبل از خرید، توانایی ها و مناسب بودن اسب را برای استفاده مورد نظر خود ارزیابی کنید. همچنین در نظر گرفتن هزینه‌های جاری، مانند کارگر شبانه‌روزی، خوراک و مراقبت‌های دامپزشکی، هنگام محاسبه هزینه کلی اسب‌داری بسیار مهم است. با هزینه 5 تا 20 میلیون تومان می توان اسب فروشی کاری خریداری کرد در حالی که اسب هایی که در رشته های ورزشی مقام داشته اند قیمت بالاتری دارند.

اسب نریان کرد

Hickstead – یک اسب نر KWPN بود که با سوارکار خود Eric Lamaze در پرش نمایشی به رقابت پرداخت. این زوج برنده بسیاری از مسابقات بزرگ بین المللی، از جمله مدال طلای المپیک، شدند و به دلیل سرعت، قدرت و ورزش خود مشهور بودند. Valegro – یک اسب ذرساژ اخته افسانه ای KWPN است که در هلند پرورش یافته و در درساژ با سوارکار خود شارلوت دوژاردین به رقابت پرداخت.

در صد سال گذشته لهستان بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان اسب عرب مطرح بوده است و روز ملی اسب در این کشور جهت معرفی و فروش اسب عرب جشن گرفته میشود. اسب عرب یک سر خارجی از تلیق اسبهای سیلمی عرب وارداتی و مادیانهای عرب داخلی ایجاد شده که در سالهای گذشته در مسابقات زیبایی و کورس موفقیت داشتند ولی با ورود اسبهای عرب وارداتی در لاین زیبایی و کورس بازارشان رو به باشگاه اسب سواری ضعف نهاد. نژاد اسب عرب در طول تاریخ به دست مردم عرب کوچ نشین پرورش و تکامل یافت تا آن جا که به‌طور معمول این اسب با صاحب خویش در یک چادر می‌زیسته است. همچنین از اسب اصیل ایرانی (نژاد عرب خوزستان) می توان نام برد که این اسب فروشی در روستای ورکانه در استان همدان رایج است. بر اساس خبرهای رسیده این اسب نزدیک به 800 میلیون تومان قیمت داشته است. بسیاری از مالکان این اسب های گران قیمت که بسیار هم ثروتمند هستند ترجیح می دهند فقط برای “تفنن” از این نوع اسب ها نگهداری کنند و حاضر نمی شوند آنها را در رقابت ها شرکت دهند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار