شیشه ساختمان انواع و کاربرد راهنمای قیمت شیشه ساختمانی آقای املاک

شیشه ، مایعی می‌باشد که بسیار سرد شده است و در حرارتی پایین‌تر از نقطه انجماد آن ، در حالت مایع قرار دارد و بطور عمومی ، جسمی است شفاف که نور بخوبی از آن عبور می‌کند و پشت آن بطور وضوح قابل روئیت می‌باشد. ضخامت شیشه های لمینت نسبت به شیشه های معمولی بیش تر بوده و هم چنین میزان انتقال گرمای پایین تری دارند. از این مدل شیشه برای ساخت آکواریوم، پل های شیشه ای و غیره استفاده می شود. در شیشه رفلکس یک پوشش بازتاب کننده نور بر روی یک سطح شیشه قرار می گیرد.

شیشه هایی به رنگ آلومینیومی سفید ، ظاهری شاداب و بکر به خانه می دهد و محبوب ترین انتخاب در میان صاحب خانه ها است. باید توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب رنگ ها ، هیچ درست و غلطی وجود ندارد و ممکن است انتخاب شما بر اساس اولویت ، سلیقه و بودجه فردی تغییر کند. شیشه های شفاف و بدون رنگ ، مناسب خانه هایی هستند که نور خورشید در آنها کمتر است و برای واحدهای طبقه پایین که تاریک تر هستند ، انتخاب خوبی است. این نوع شیشه برای خرده فروشان ، گالری ها و ساختمان های مسکونی که می خواهند از اشیا و یا ساختمان ها در برابر سرقت محافظت کنند ، بسیار مناسب است. موارد استفاده معمول برای شیشه های سکوریت ، جواهر فروشی ها ، مناطق امنیتی فرودگاه ، خانه های لوکس و سطح بالا ، مراکز بازداشت ، داروخانه ها و غیره هستند. کیفیت آن باعث می شود که این ماده یک ویژگی ساختاری محکم و ایمن داشته باشد و قادر به تشکیل هر چیزی از ساختار اساسی ساختمان گرفته تا کاربرد های داخلی مانند پله های مارپیچ باشد.

استفاده از شیشه سکوریت 10 میل که به دودبند معروف است از قوانین آتش‌نشانی بوده و سازنده‌ها بدون در نظر گرفتن این شیشه‌ها قادر به دریافت پایان کار نمی‌باشند. شیشه های ساختمانی چگونه ساخته می شوند و چند دسته اند و تفاوت آنها در چیست؟ چرا باید شیشه مغازه ها سکوریت باشد؟ شما عزیزان می توانید برای مشاوره سفارش انواع شیشه محصولات خود با کارشناسان شرکت ایمن جام پیروزان مشورت کنید. برای خرید انواع شیشه ساختمانی باید به چند نکته توجه کرد تا در آینده متضرر نشد ما در ادامه این نکات برا برای شما بیان می‌کنیم. شیشه های لمینت، سکوریت و دو جداره معمولا 5 سال ضمانت فروش دارند. یک شیشه کار حرفه ای از ابزاری مثل قلم، خط کش، کاردک و الماس استفاده می کند. قبل از کار، شیشه کار باید از محل دیدن کند تا ابعاد، نوع ابزار و میزان شیشه را مشخص کند.

شیشه طلقی ساختمان به دو روش استفاده از طلق‌های PVB (پلی وینیل بوتیرال) و شرکت شیشه ساختمانی زیما رزینی تهیه می‌شود. برای تهیه شیشه جلوی اتومبیل، از دو لایه شیشه و یک لایه طلق میانی استفاده می‌گردد که علت این عمل پایدار ماندن شیشه پس از شکستن می‌باشد. این محصول در سال‌های اخیر در بازار ایران جای باز نموده به طوریکه در حال حاضر عمدتاً از کشورهای اروپایی وارد و در بازار مصالح ساختمانی عرضه می‌گردد. آجرهای شیشه‌ای مزایای بسیار و کاربردهای خاص نسبت به آجرهای سنتی دارا می‌باشند و به همین دلیل بازار جهانی بسیار خوبی را به دست آورده و روز به روز مصرف آن بیشتر می‌شود. از این رو برای ساختمان‌هایی که بیشتر در معرض اشعه‌های زیان‌آور خورشید قرار دارند مناسب است.

  • بعضی از انواع شیشه پیرکس با نام های تجاری دیگر به بازار عرضه می گردد که بعضی از انواع آن در مقابل مواد شیمیایی نیز مقاوم است.
  • نوسانات بازار و میزان تولید بر قیمت به روز شیشه تاثیرگذار است.
  • همین امر موجب این است که محیط زندگی‌ تان وسیع‌ تر به نظر برسد.
  • وقتی صحبت از قیمت شیشه به میان می آید شما اول باید ببینید چه شیشه ای مد نظرتان است.
  • شیشه لاکوبل ، در هنگام ساخت تحت حرارت بالا سکوریت می شود و بدین سان از مقاومت بالایی در برابر گرما و ضربه برخوردار می شود.

در فرآیند اتوکلاو سازی قدیمی از روغن داغ برای لمینیت شیشه های جلو استفاده می شد و روغن می توانست به لبه های آن نفوذ کند و باعث از بین رفتن لایه شیشه شود. شیشه‌ های رفلکس برای مناطق گرم می توانند گزینه‌ های مناسبی باشند زیرا با بازتاب نور خورشید در روز مانع از تابش مستقیم آفتاب به داخل منزل می‌ شوند. ضخامت شیشه و نوع جنس شیشه از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت خرید هستند. برای اطمینان از بالاترین کیفیت، تولید کنندگان شیشه در هر مرحله بازرسی را انجام می دهند.

به کارگیری شیشه‌های سکوریت در صورت شکست و ریزش خطرات احتمالی را به حداقل ممکن کاهش می‌دهد. استفاده از شیشه معمولی (غیر سکوریت) در ساختمان‌های بلند مرتبه در صورت بروز حادثه اعم از طبیعی مانند زلزله یا حوادث ناشی از دخالت بشر، خطر آسیب‌دیدگی جدی و حتی مرگ به همراه دارد. از این نوع شیشه در ویترین فروشگاه‌ها، درهای شیشه‌ای و پنجره‌های جانبی اتومبیل‌ها استفاده می‌گردد. این نوع شیشه که عایق گرما، سرما و صداست در بسیاری از ساختمان‌ها مانند فرودگاه‌ها، هتل‌ها و بیمارستان‌ها به کار می‌رود.

شیشه ساختمانی چیست و نکاتی طلایی درباره شیشه های ساختمانی

شیشه ساختمان انواع و کاربرد راهنمای قیمت شیشه ساختمانی آقای املاک

شیشه سفید را در شیشه مذاب رنگی فرو می‌کنند تا دو روی آن رنگی شود. رنگ زرد با افزودن مقداری اکسید اورانیوم و کادمیوم حاصل می‌گردد. از این شیشه می‌توان در جعبه کمک‌های اولیه و نظایر آن استفاده کرد. این شیشه‌ها، هنگامی که هنوز به حالت خمیری است در حالت کشیدن شیشه آن را با نوردهای آجدار یا گلدار نورد می‌زنند. در بعضی از کارها گوشه‌های شیشه را پخ می‌زنند و این عمل بیشتر در مورد آیینه‌ها انجام می‌گیرد. شیشه هایی که در معرض عبور و مرور افراد می باشد، باید از نوع سکوریت باشد تا درصورت شکستن به کسی آسیب نرساند، مانند شیشه های مغازه ها.

چرا باید شیشه مغازه ها سکوریت باشد؟

از آنجا که این پوشش فقط در یک طرف شیشه اعمال می شود ، ظاهری مانند آینه دارد. این پوشش بازتابنده ، در طی فرایند شناور اعمال می شود تا میزان گرمای منعکس شده توسط شیشه را افزایش دهد. این ماده می تواند اشعه مضر ماورا بنفش و اشعه مادون قرمز خورشید را جذب و منعکس کند. شیشه ساختمانی به دلیل اینکه انواع مختلف زیادی دارد در مکان های مختلفی به کار می روند و همچنین معمار با علم و نوآوری خود می تواند این کاربرد ها را افزایش دهد و محیط را زیباتر جلوه دهد . استفاده از شیشه‌های دوجداره به دلیل حفظ انرژی حرارتی و برودتی و کاهش آلودگی صوتی در پنجره ساختمان بیمارستان‌ها، کتابخانه‌ها، موزه‌ها و ساختمان‌های حاشیه خیابان‌های پرتردد کاربرد وسيع دارند.

شیشه دو جداره (مضاعف)

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار