سهند هواساز-دستگاه هواساز صنعتی هواساز ایرواشر هواساز سالن قارچ-بتا تهویه

اگر دستگاه هواساز شما در محیط های آلوده و پر از کثیفی کار کند باید در آن از فیلترهای مخصوص جذب کننده آلاینده های استفاده نماید. به علاوه اگر در دستگاه ها نیاز به تولید رطوبت بود حتما باید در آن از تجهیزات تولید کننده رطوبت گیر استفاده کرد. هواساز آپارتمانی را در بازار با نام های دیگری مانند هواسازهای ساختمانی نیز می شناسند، هواساز آپارتمانی یک وسیلۀ تهویه مطبوع می باشد که از آن برای تأمین سیستم گرمایشی و سرمایش ساختمان ها می توانیم بهره مند شویم. چون هوا با کانال در همه قسمت ها توزیع می شود ، نمی توان دمای یک قسمت را نسبت به قسمت دیگر کمتر یا بیشتر کرد و همه قسمت ها به صورت هم دما سرد یا گرم می شوند. ولی مثلا در سیستم چیلر و فن کویل می توان دمای هر فن کویلی که در هر قسمت نصب می شود را با کنترل به میزان دلخواه و مستقل از سایر قسمت ها تنظیم کرد.

بهترین شیوه تصفیه هوا کدام است؟

– در دستگاه هایی که فن مکنده است، با توجه به اینکه کویل در پشت فن قرار دارد، در فصل زمستان که دمای کویل بالاست، باعث میشود تا الکتروموتور بیش از حد داغ شود و عمر آن کم گردد. در همین سیستم، در فصل تابستان که دمای کویل پائین است، بخشی از سرمای کویل صرف خنک کردن الکتروموتور فن میشود و این امر باعث میشود تا دمای خروجی کانال به سردی پشت الکتروموتور فن نباشد و سرمای آن کاهش یابد. برای مدیریت هوای ورود و خروج محیط و ایجاد هوای تازه می توان دمپر های ورودی و خروجی را به صورت دلخواه تنظیم کرد. لازم است بدانید که به دلیل وجود فیلتر های متعدد در هواساز، ذرات گرد و غبار، حشرات، ذرات جامد معلق در هوا وارد هوا ساز نمی شوند. عملکرد این سیستم به اینگونه است که با مستقل کردن واحد های مسکونی از یکدیگر در ایجاد هوای گرم و سرد با یکی از پارامتر های گرمایش با گازسوز، هیت پمپ، آبگرم یا المنت برقی نقش موثری در راستای حذف فن کوئل، رادیاتور یا گرمایش از کف دارند. ساختار پلاگ فن از نوع بکوارد هست و دلیل این امر افت فشار بالا به دلیل تعدد بسترهای فیلتراسیون در دستگاه هواساز هایژنیک است.

جدار خارجی از جنس ورق گالوانیزه بوده و جدار داخلی آن با توجه به کاربری دستگاه می ‌تواند از جنس گالوانیزه یا استیل باشد. ضخامت ورق‌ های استفاده شده در ساخت بدنه دستگاه بسته به ظرفیت و نوع فن هواساز می‌تواند بین هفت دهم میلی متر تا یک و نیم میلی متر متغیر باشد. برای جلوگیری از اتلاف انرژی، مابین دو جداره به وسیله عایق پلی یورتان یا پلی استایرن پر شده و دستگاه عایق می‌گردد.

با طراحی و نصب سیستم های هیت ریکاوری توانایی بازیافت انرژی برگشتی را دارند و می توانند در مواقعی از سال به صورت Free Cooling به تهویه محیط بپردازند و به مراتب باعث کاهش مصرف انرژی گردند. دستگاه های یاد شده با توجه به توان بالایی که در کنترل دما و رطوبت محیط های مختلف با مساحت های متفاوت دارند، در تمامی مراکز صنعتی، مسکونی و آپارتمانی قابل استفاده هستند. برای تنظیم رطوبت نیز، هوارسان با استفاده از انواع رطوبت زن، هوای مورد نظر را به میزان مشخص مرطوب می کند. استفاده از سیستم ها و ساختارهایی مشابه هوارسان به تهویه مطبوع در مصر باستان و قرن دوم در چین باز می گردد.

  • مقاله دستگاه هواساز برای شما عزیزان در سایت مانا تهویه نقش جهان بارگزاری شده است تا تمامی اطلاعات در این زمینه را در اختیار تان قرار دهد.
  • فاکتورهای دیگری نیز در محاسبه ظرفیت این سیستم می تواند دخیل باشد از جمله حجم یا فضای محیط طراحی ، دمای محیط بیرون در پیک کاری در فصول تابستان و زمستان ، کاربری محیط طراحی (مسکونی ، صنعتی ، ورزشی ، بیمارستان و غیره) .
  • در دستگاههای هواساز نوع فیلترهای به کار رفته اهمیت بسیاری دارد.
  • کویل گرمایی هواساز که با آب گرم یا بخار تغذیه می‌شود وظیفه گرمایش هوا را در ماه‌های سرد به عهده دارد و کوئل سرمایی که با آب سرد یا گاز مبرد تغذیه میگردد وظیفه سردکردن هوا را عهده دار است.
  • یعنی با دمیدن هوا در اطراف کویل وظیفه تولید هوای گرم و سرد را در فصل تابستان و یا زمستان و خنک کردن و گرم کردن فضا را بر عهده دارند.
  • پس می توانید هم اینک بهترین های چیلر در اصفهان را نیز از سایت مانا تهویه خریداری کنید.
استفاده از کویل های گرمایش و کاهش مصرف چشمگیری نسبت به سیستم های پمپ حرارتی در مصرف انرژی برق. محل نصب آن می تواند در بالکن ، پشت بام و یا گوشه ای از حیاط باشد که بسته به نقشه ساختمان و فضای موجود ، بهترین مکان برای استقرار دستگاه انتخاب می شود. 3-کنترل ظرفیت از طریق نصب دمپرهای اتومات بر روی دریچه‌های هوا (هوای تازه، هوای برگشت، هوای ورودی و خروجی) این دمپرها از ترموستاتهای تعبیه شده فرمان میگیرند. دستگاه هواساز را می­توان بر اساس پارامتر­های مختلفی به شکل زیر تقسیم‌بندی نمود. حتما در هواسازهای منطقه ای به جهت استفاده از دمپر تنظیم هوا، مسیرهای کانال کشی را تعیین و مشخص نمایید.

ما بدون منت شما را راهنمایی خواهیم کرد و اطلاعات ناب و دست اولی را به سمع و استراق شما خواهیم رساند. هواساز ها دارای انواع مختلفی هستند که از مهم‌ترین آن ها می‌توان به هواساز های آپارتمانی؛ صنعتی و خانگی اشاره کرد. هواساز ها می توانند به همراه دستگاه‌هایی مانند چیلر، دستگاه سرمایشی و گرمایشی و دیگر دستگاه ها استفاده کرد.

همین امر سبب شده تا به امروز هر آنچه که مشاهده می کنیم را می توانیم ارتباطی دهیم فرویدگونه به گذشته های دور و از یاد رفته. هم اینک نیز در ثانیه رها می کنیم ادامه دادن این نوشتار را و به دنبال موضوعی ای خواهیم رفت که حکم کرده است مرد نیک بر ما برای نگارشش. باشید یا نباشید ما ادامه می دهیم این مسیر را زیرا که زندگانی در حال حاضر همین است و بس. هواسازها بر اساس نوع کاربرد و پروژه به سه دسته هواساز های معمولی (ترکیبی)، هایژنیک (بیمارستانی) و تمام هوای تازه تقسیم بندی می شوند. با توجه به نوع کاربری و درخواست کارفرما می توان از انواع رطوبت زن ها در هواساز استفاده کرد. ظرفیت هوادهی آن بر اساس متر مکعب بر ساعت محاسبه می شود، و برای برآورد ظرفیت و میزان هوادهی این دستگاه باید بازدیدهایی توسط کارشناسان صورت گیرد تا بتوان ظرفیت اصلی هواساز مشخص کرد.

سهند هواساز-دستگاه هواساز صنعتی هواساز ایرواشر هواساز سالن قارچ-بتا تهویه

محصول دارید، می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید. کویل اسپری با تجهیزات فن – کویل در این بخش در مورد این تجهیزات بحث کرده‌ایم. تاسیسات مربوطه می تواند از نظر هزینه برای کارفرما اقتصادی تر باشد. هواساز نمود که در این صورت به آن هواساز با کویل DX گفته می شود. از نظر شکل ساخت و نصب نیز به دو نوع دیگر می توان تقسیم ایرهندلر ها را انجام داد که در ادامه تقدیم حضورتان خواهد شد.

دیدگاهی در مورد “دستگاه هواساز چیست و نحوه عملکرد دستگاه هواساز چگونه است”

سهند هواساز همواره سعی بر این دارد تا با ارتقای دانش تکنولوژیکی خود و منطبق بر استانداردهای ملی و بین المللی و آخرین تحولات طراحی صنعتی روز دنیا محصولات خود را اعم از دستگاه هواساز طراحی و ارائه نماید. به همین دلیل مهندسان سهند هواساز آماده طراحی و پیاده سازی نقشه های فنی و تخصصی دستگاه های هواساز را با استفاده از نرم افزارهای تخصصی طراحی صنعتی بر اساس نیاز و کاربرد صنایع و مصارف شما دارند. هواسازهای خانگی نسبت به دیگر هواساز ها دارای ابعاد ریز و کوچکی هستند و در آن از سیستم های رطوبت زدا و ایجاد کننده رطوبت استفاده نمی شود و اگر مصرف کننده این نوع از تجهیزات را بخواهد از آنها برای دستگاه هواساز آن نصب می کنند. از جمله این الزامات ساخت جداره داخلی بدنه از ورق استیل ضد زنگ و با گوشه های منحنی، استفاده از پروفیل های ترمال بریک در تولید فریم دستگاه، استفاده از فن های بدون پولی و تسمه و استفاده از فیلترهای بیشتر همچون فیلتر هپا می باشد. در هواساز هایژنیک تنها باید از هوای تازه محیط اطراف استفاده کرد و نمی توان از هوای برگشتی استفاده نمود.

جداول مشخصات فنی انواع مدل های دستگاه هواساز

سپس مطابق شکل زیر با استفاده از یک فن ، هوای تازه از اطراف کویل ها (لوله های مسی فین دار) دمیده شده و در اثر برخورد هوا با سطح سرد یا داغ کویل ها، هوا خنک یا گرم می شود. عمل فیلتر نمودن هوا معمولا قبل از کویل ها انجام می شود تا علاوه بر ایجاد هوای پاک از تجمع ذرات معلق و رسوب روی کویل ها جلوگیری شود. همانطور که گفته شد هواسازها به دو دسته کلی هواساز ساختمانی (آپارتمانی) و صنعتی تقسیم بندی شرکت مهندسی بتا تهویه می شوند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار