سامانه نظارت بر تولید و توزیع گل و گیاه در قم راه اندازی شد


با راه اندازی سامانه نظارت بر تولید گل و گیاه شاهد افزایش بهره وری توزیع گل و گیاه در مناطق هشتگانه توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم هستیم.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج قم، در سالیان گذشته توزیع گل و گیاه به صورت مستقیم و بر مبنای پروژه های پیش بینی شده صورت می گرفت و در گلخانه های مناطق تخلیه می شد و گلخانه ها وظیفه نظارت بر توزیع را بر عهده داشتند که در این زمینه به همت سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم” ، سامانه نظارت بر تولید گل و گیاه به منظور افزایش بهره وری توزیع گل و گیاه در مناطق هشتگانه ایجادشده است.

طی سال های اخیر با توجه به تغییر فرآیندها و بررسی های انجام شده و پس از ایجاد مرکز تحقیقات و تولید گل و گیاه بوستان غدیر، یکی از مباحث مطرح شده توزیع و تخلیه گل و گیاه به صورت یکجا و متمرکز در این مرکز و توزیع بر حسب نیاز در مناطق هشتگانه بوده است.

در این زمینه بررسی های لازم روی این پروژه صورت گرفت و از سال گذشته این اقدام اجرایی شد؛ که شاهد افزایش بهره وری و توزیع مناسب تر و به موقع تر گل و گیاه در مناطق هستیم که نتیجه آن این بود که برای اصلاح فرآیند و کوتاه کردن زمان صدور حواله ها این موضوع در سامانه فضای سبز پیش بینی شود.

گفتنی است در حال حاضر درخواست ها توسط کارشناسان فضای سبز مناطق در این سامانه ثبت شده و پس از اخذ تاییدیه های لازم، گل و گیاه درخواستی در محل موردنیاز تخلیه می شود که با این اقدام هزینه های نگهداری کاهش یافته و توزیع مناسبی در سطح شهر صورت خواهد گرفت.

کلید واژه ها: گل و گیاه – سازمان پارک ها و فضای سبز – توزیع – گیاه – افزایش بهره وری – سازمان پارک ها – تولید – مناطق – نظارت – شهرداری قم – راه اندازی – سامانه – گلخانه ها – فضای سبز – بهره وری – شهرداری – پارک ها – صورت – افزایش – سازمان – گلخانه – مرکز تحقیقات – تخلیه – پارک – خبرگزاری – بهره – پیش بینی – تحقیقات – بوستان – مستقیم


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64506962/%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B9-%DA%AF%D9%84-%D9%88-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1