راهنمای طراحی داخلی مغازه شال و روسری- گروه صنعتی دی

یا اینکه با یاد گرفتن مدل بستن روسری جدید آن را برای مهمانی ها به عنوان دستمال گردن نیز مورد استفاده قرار طراحی داخلی مغازه دکوراسیون دهید. به هرحال، هرچقدر کیفیت شما خوب باشد؛ اما نیاز است به هر روشی در یاد مشتری بمانید. به یاد داشته باشید که فرقی نمیکند که مغازهدار از گران قیمتترین یا عادیترین مصالح در هنگام طراحی دکور و قفسه بندی مغازه استفاده کند، اگر نحوه چیدمان و مرتب سازی اجناس و کالاها در قفسههای مغازه به درستی انجام نشود، قطعاً مشتری ممکن است بعضی از اجناس را ندیده یا اینکه در هنگام انتخاب سردرگم شود. درست است که اجناس با کیفیت تاثیر زیادی در فروش دارند ولی دکوراسیون یک مغازه نیز باید از زیبایی و گیرایی بالایی برای جذب مشتری برخوردار باشد.

پیماننکارهای مختلف پروژه شما را معطل نمیکنند و با نظم در مرحله مربوطه وارد و خارج میشوند. به همین جهت اغلب هزینه های طراحی داخلی برای ورودی هتل ها که یک مکان تجاری محسوب می شوند، به نسبت دیگر مکان های هتل بیشتر می باشد و به عوامل متعددی که برای شما ذکر می کنیم، بستگی دارد. به عنوان نمونه اگر برای طراحی داخلی تجاری نیاز داشته باشید تا از خدمات منحصر به فردی همانند پارکت، کاغذ دیواری، نورپردازی، رنگ آمیزی و دیگر موارد استفاده کنید، هزینه های موجود برای طراحی داخلی تجاری بالطبع بالاتر خواهد رفت. رگالهای موجود در مغازه می­تواند دسترسی مشتری به محصول را افزایش دهد. 3. چیدمان: نظم و ترتیب در چیدمان چشم هر مشتری و مخاطبی را خیره میکند در چیدمان خلاقیت به خرج دهید طوری که مشتری بتواند خودش کالای مورد نظرش را بررسی کند، این کار در جلب اعتماد مشتری تاثیر دارد.

سعی کنید چیدمان شال و روسری را بر اساس فصل یا جنس و رنگ طبقهبندی کنید تا مشتری به راحتی بتواند به سراغ قفسه مورد نیاز خود رفته و از بین آن کالاها اقدام به انتخاب نماید. دیگر نکته این که مغازه ی شما نه آنقدر شلوغ باشد که نه به اندازه کافی جنس ها به چشم بیاید و هم اینکه مشتری دچار سردرگمی نشود. دومین نکته ای که قابل توجه است نورپردازی مغازه است که درآن نه نور زیاد باشد که چشم مشتریان را اذیت کند و نه کم. این موضوع به ما اثبات می کند که توجه کردن به نور وارد شده به محیط گزینه بسیار مهمی است.

این دیوار بخش مهمی از طراحی داخلی فروشگاه را در بر می گیرد. تفکیک بخش های مختلف مغازه و اختصاص به انواع محصولات می تواند به مشتریان در پیدا کردن محصول مورد نظر خود کمک کند. و در زیر این شلف های لانه زنبوری مجموعه ای از ستون ها با ارتفاع های مختلف با رنگ و بافت چوبی متفاوت قرار گرفته اند که زیبایی و جذابیت این بخش از دکوراسیون داخلی را تکمیل میکنند . هارمونی رنگی که برای دکوراسیون داخلی این مغازه در نظر گرفته شده است ترکیبی از رنگ سفید و دونوع از چوب با رنگ ها و بافت های مکما میباشد . و باید گفت که طراحی داخلی ترکیبی از دو رشته مذکور و به عنوان یک رشته و حرفه جدا در حال فعالیت است. ممکن است در برخی از مدلهای شال و روسری، ترکیبی از پارچههای مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. به طور مثال اگر آجیل و شکلات در کنار هم قرار میگیرند، بهتر است از ظروف متفاوتی برای آنها استفاده کرد تا هر کدام جداگانه به چشم مشتری بیایند. نورپردازی و رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون فست فود می تواند باعث افزایش و یا کاهش میل مشتری به خوردن غذا شود. برخلاف تصور بسیاری از افراد، مغازه خشکبار، آجیل و شکلات فروشی نیز نیاز به طراحی دکوراسیون دارد و لازم است که از سیستم سنتی به مدرن تغییر نمایند تا موجبات افزایش فروش و هماهنگ شدن با سلیقه ی مشتریان را فراهم کنند.

امروزه صاحبان اکثر حرفه ها به دنبال برندسازی ، افزایش فروش و پیشی گرفتن در رقابت از رقبا در بازار هستند. طراحی داخلی مغازه اگر به صورت استاندارد و مطابق با اصول حرفه ای طراحی و پیاده سازی شود قطعا در زمانی کوتاه بعد از اجرای پروژه شما شاهد تغییرات اساسی در میزان مراجعت ها به مغازه تان خواهید شد. از این رو باید بگوییم برخلاف تصور برخی از افراد که طراحی داخلی مغازه را کاری ساده می دانند نیاز به طراحی اصولی و حرفه ای دارد. همه چیز ساده است و متریال عجیب و غریبی در فضا مورد استفاده قرار نگرفته است. بلکه همه چیز ساده است و این سادگی با کمی خلاقیت ترکیب شده است و در نهایت می توان گفت با فروشگاهی با حس خوب روبرو هستیم. ویترین مغازه را نیز با توجه به نوع محصولات طراحی نمایید و از آنها نهایت استفاده را ببرید. ولی باید گفت اتفاقاً از اونجایی که همه این فکر رو میکنن، پس داشتن یه دکور مناسب برای کار این مغازه میتونه اون رو نسبت به مغازههای دیگه توی حوزه فعالیت خودش خیلی متمایز و خاص جلوه بده. همان طور که گفتیم ویترین شما باید معرف فضای داخلی باشد به عنوان مثال اگر پوشاک زنانه قرار است واحد تجاری شما باشد از اشکال مترادف و زیرکانه می توانید مشتری را به سمت مغازه بکشانید.

نکته ای که در طراحی ویترین مغازه شال و روسری باید با آن بپردازید این است که ویترین باید به شکلی انتخاب شود که به صورت فصلی شرایط تغییر آن وجود داشته باشد، مثلا وقتی فصل پاییز آغاز شد، می بایست رنگبندی روسری ها به سمت رنگ های گرم، اعم از قرمز، نارنجی و قهوهای برود. سعی کنید این دیوار بعد از ورود به بوتیک در سمت راست قرار بگیرد، چراکه تجربه نشان داده افراد پس از ورود به مغازه به سمت راست توجه بیشتری دارند. فرقی نمیکند خودتان مالک و مدیر مغازه لوازم آرایشی خودتان باشید یا صرفا مسئول یک غرفه در یک فروشگاه بزرگ باشید، در هر صورت رعایت اصول چیدمان محصولات در فروشگاه باید جزء اولویت های اصلی شما باشد.

چیدمان شلوغ و فشرده لوازم آرایش در یک مغازه باعث می شود که خریداران تصور کنند محصولات غیرقابل فروشند. مغازه شال و روسری یکی از مغازههای محبوب و همیشه پر از مشتری در کشور ایران به حساب میآید. البته در این نوع فروش، شما باید اعتماد مردم را به خودتان جلب کنید و با جنس های خوبی که به دست مردم می دهید، مشتری هاتون رو همیشگی کنید. لازم هم نیست مجددا بگوییم که با داروهای عطاری و درمان های خانگی ابدا مخالف نیستیم! بهترین بستهبندی هم به صورت سنتی و استفاده از پاکتهای کاغذی است. البته در این صورت توجه شما به نورپردازی مغازه و قفسهها باید بیشتر باشد؛ تا محصولات به خوبی قابل رؤیت باشند.

قطعاً دکوراسیون مغازه و نحوه قفسه بندی و چیدمان کالاها در قفسهها باعث میشود تا ظاهر مغازه بسیار تمیز و مرتب به نظر رسیده و مشتری را تشویق به خرید کند. 2. استفاده از آینه و شیشه در دکوراسیون: آینه و شیشههای تمیز میتواند جذابیت دکوراسیون بوتیک شما را دوچندان میکند و در نورپردازی تاثیر مثبت داشته باشد استفاده از شیشه برای نمای مغازه در طراحی نورپردازی نمای ساختمان تاثیر عالی دارد چرا که با این کار نور طبیعی را به داخل مغازه هدایت میکنید. بایستی شرایط را بسنجید مطمئنا گزینه های خوبی میتواند وجود داشته باشد. وجود یک آیینه بزرگ نیز برای فروشگاه لباس بسیار کلیدی است. بسیار اهمیت دارد که مشتری از هر سنی و با هر سلیقه ای، بتواند با مراجعه به یک مغازهی لوازم آرایشی و بهداشتی، محصولات مورد نیاز خود را تهیه کند و نیاز نباشد برای فراهم کردن هر یک از مغازه ای جداگانه خرید کند. بنابراین با دیزاین پیچیده ای روبرو نیستیم.

بر همین اساس، ما در تهران دیزاین سنتر نسبت به بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه روچک که دارای نما و فضای داخلی قدیمی و فرسوده بود، اقدام نمودیم. بسیاری از این افراد دوست دارند دکوراسیون طراحی داخلی منزلشان را با استفاده از سبک شخصی و اولویتهای خود طراحی کنند که متاسفانه برخی طراحان به سلیقه صاحب خانهها بی توجه هستند و تماما حرف خود را به کرسی میشانند. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهرهمندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفهای و همچنین داشتن سابقهای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مغازه در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش میکند تا خدماتی خاص و منحصر به فرد را به شما عزیزان ارائه دهد. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش میکند تا خدماتی خاص را به شما عزیزان ارائه دهد. طرح این ساختمان تجاری به شدت الهام گرفته از معماری قدیمی آرت دکوی میامی است، و شامل چهار فروشگاه لوکس فروشی از جمله شعبه ی اصلی فروشگاه تامفورد می باشد. اما جواب این سوال به معنا و مفهوم معماری برمی گردد. در این مدل هدف از نورپردازی علاوه بر جذب مشتری، نور رسانی به همه نقاط و تمرکز بر روشن شدن محیط است.

شیشه محتوی مواد آرایشی زیر نور ال ای دی مانند کریستال شفاف به نظر می رسد. خواه مغازه شما یک نانوایی و یا قنادی باشد T که مردم را از طریق حس رایحه شیرینی های تازه مجذوب آن شوند، یا یک فروشگاه موسیقی در حال پخش آلبوم جدید جالب باشد، و یا یک ویترین مغازه لوازم آرایشی باشد که نمونه ای جدید از کرم دست را ارائه می دهد. در نتیجه بیشتر برای پخش عمده شال و روسری مورد مراجعه هستند. در این صورت نتیجه کار بهتر و جذب مشتری بیشتر را احساس میکنید. دسته دوم: نورپردازی فروشگاههای متوسط مقیاس: معمولا فروشگاههای لباس در این دسته قرار میگیرند و مهمترین هدف تاکید بر محصول و جلب نظر مشتری میباشد. 4. استفاده از رنگ های جذاب: رنگ دکوراسیون باید با توجه به بازار هدف انتخاب شود. با توجه به تنوع محصولات و تعداد کالاهای عرضه شده در این مغازه، میتوان یک دکور خاص و جذاب برای مغازه انتخاب و اجرا کرد. تعداد شال و روسریهایی که قصد دارید درون شلف بچینید بستگی به ضخامت شال و روسری دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار