راه‌اندازی پایانه گل و گیاه در استان آذربایجان‌شرقی

موسوی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱به دلیل محدودیت منابع نتوانستیم مطابق انتظارات سرمایه‌گذاران، عمل کنیم، تصریح کرد: در جهت حل این موضوع قدم‌هایی برداشته شده تا منابع مالی جدید تعریف شود یا منابع مالی جدید تعریف کنیم. امیدواریم این اقدامات نتیجه دهد و همچنین دولت محترم در تلاش است در خصوص تأمین کسری تسهیلات اقدام جدی به عمل آورد تا پروژه‌ها به موقع به بهره برداری برسند.

موسوی ادامه داد: در مبحث دام و طیور، غیر از شهرک دامپروری تبریز، یک شهرک طیور برای سرمایه گذاری واگذار شده و در قالب زنجیره طیور اجرا خواهد شد. در سال ۱۴۰۲ نیز مطالعات لازم برای سرمایه گذاری یک مگاپروژه به مساحت یک هزار هکتار انجام خواهد شد و همچنین مطالعات لازم بر پروژه های دیگر در بخش گلخانه و شیلات در مناطق مختلف استان نظیر پایاب سدهای حاجیلرچای، عمارت، سهند، شهریار و آیدوغموش انجام خواهد شد و به اجرا درخواهد آمد.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: از تمام سرمایه‌گذاران کشور درخواست می‌کنم با توجه به پتانسیل منابع آب نسبتا خوبی که در برخی نقاط استان داریم، آذربایجان شرقی یک منطقه بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری سودآور خواهد بود. با توجه به اینکه آذربایجان شرقی در زمینه گل و گیاه، سبزی و صیفی گلخانه‌ای با اختلاف بسیار زیاد در صدر قرار دارد، سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری در محیط های کنترل شده می توانند با خاطری آسوده نسبت به سرمایه گذاری در استان اقدام کنند و بدیهی است که این سرمایه گذاری منجر به افزایش درآمد ارزی کشور و رفاه در جامعه خواهد شد.


منبع: https://www.tahlilbazaar.com/news/213579/%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%AF%D9%84-%D9%88-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D9%82%DB%8C

وی افزود: در بخش دام شهرک دامپروری تبریز به مساحت۱۱۴ هکتار در شرف بهره‌برداری بوده و کل طرح در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید. در خصوص مابقی این ۱۹۵ هکتار قرار است، ۴۰ هکتار آن در سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری برسد.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی آذربایجان شرقی در ادامه با قدردانی از همکاری های انجام شده با این شرکت در آذربایجان شرقی، ابراز امیدواری کرد دولت با پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران مساعدت های لازم را انجام دهد و گفت: در حال حاضر به علت بالا رفتن قیمت‌ها، انتظار این است تا تسهیلات بانکی که به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود. متناسب با افزایش قیمت‌ها باشد تا سرمایه‌گذاران بتوانند به تعهداتی که به شرکت‌ شهرک های کشاورزی و جامعه دارند، عمل کنند.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه موافقت راه‌اندازی پایانه گل و گیاه در استان از هیئت مدیره شرکت اخذ شده است و ان شاءالله در سال آینده مقدمات اجرای این پروژه با همکاری سرمایه‌گذارانی که ابراز علاقه‌مندی کرده‌اند را خواهیم داشت. ما بیشتر به سمت مرز جلفا متمرکز هستیم اما اگر در شهرستان‌های دیگر هم مناطق مستعدی وجود داشته باشد، نسبت به بررسی آن اقدام خواهیم کرد. هدف از احداث این پایانه ها صادرات سبزی و صیفی خواهد بود و در کنار آن صادرات محصولات کشاورزی دیگر نیز میسر خواهد بود.

به گزارش بازار، میرمحسن موسوی در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک آغاز سال نو که به شعار « مهار تورم و رشد تولید» از سوی مقام معظم رهبری مزین شده است و تقارن آن با بهار قرآن اظهار کرد: پروژه‌های سال جاری این شرکت در فاز گلخانه ۱۹۵ هکتار بوده و در دست اجرا است که از این مقدار، حدود ۱۵ هکتار آن به بهره‌برداری رسیده است. این واحدها در شهرک‌های گلخانه‌ای کلیبر، عجب ‌شیر و شهرک گلخانه‌ای ملکان به بهره‌برداری رسیده است.