دکوراسیون داخلی ویلا های مدرن و لوکس در سرخرود چه ویژگی دارند

در انتخاب سبک دکوراسیون و وسایل و همچنین پیاده سازی طرح و هزینهها، باید متعادل بودن در اولویت قرار گیرد. در سبک طراحی ویلا مدرن و لاکچری، سعی میشود با ایجاد حجمییکپارچه و منسجم ضمن گستردگی نما در چند جهت، در داخل بنا نیز فضای یکدست، دلباز و بزرگ به نظر برسد. همچنین نور محیط باید به نحوی باشد که قسمت های مختلف فضا را پوشش دهد و ضمن کم مصرف بودن ،در شب بالاترین بازدهی را داشته باشد. توجه به دکوراسیون بخشهای مختلف ویلا مانند اتاق خوابها، سالن نشیمن، آشپزخانه و… استفاده از آیینه: استفاده از آینه های بزرگ و قدی در منزل باعث بزرگتر دیده شدن فضا میشود، همچنین میتوان از آینه های دکوراتیو برای تزیین دیوار های سالن و اتاق خواب طراحی داخلی ویلا کلاسیک بهره جست. نکته حائز اهمیت قرار گرفتن اتاق های خواب رو به دریا در این سبک است. در این صورت شما می توانید ادعا کنید که الگوهای رنگی را در دکوراسیون داخلی ویلا به درستی مورد استفاده قرار داده اید. همچنین بودجه مورد نظر برای آن سبک در نظر گرفته شود. طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا با توجه به پلان ساختمان ، نور محیط ، میزان تغییر مورد نظر و بودجه و همچنین سبک های مینیمال ، مدرن و کلاسیک متغیر است و همه عوامل در تعیین طرح نهایی تاثیر گذار است.

در تمامی مراحل کار حفظ تعادل ضروری است. بهتر است بدانید که ویلای یک طبقه به ویلاهایی اطلاق می شود که دارای یک سقف بوده و تمامی قسمت های مختلف آن در یک طبقه ساخته می شوند. تنوع در قسمت های مختلف فضا ، پویایی ایجاد میکند و از خاص شدن یک نقطه بخصوص جلوگیری میکند. انتخاب رنگ دیوار: از مهمترین اصول در طراحی داخلی فضای منزل بخصوص فضاهای کوچک انتخاب مناسب رنگ میباشد. همچنین مبلمان در نزدیکی دیوار قرار بگیرد تا از به اصطلاح پرت شدن فضا جلوگیری کند.مبلمان منحنی برای فضاهای بزرگ مناسب تر است. وسایل و مبلمان در جای خود قرار بگیرند. مبلمان مینیمال برای دفاتر با مشاغل مدرن مانند استارت آپ ها و مبلمان کلاسیک برای دفاتر با مشاغل کلاسیک تر مانند دفتر وکالت استفاده میشوند. انتخاب پرده: پرده های توری گزینه مناسبی برای پنجره های آپارتمان میباشد تا نور طبیعی را حدالمکان به داخل منتقل کنند.پرده های ضخیم فقط برای محیط های خصوصی مانند اتاق خواب مناسب است تا بتوان میزان نور دریافتی را کنترل کرد. در حال حاضر معماری داخلی نسبت به گذشته کمتر از متریال و مواد طبیعی و غیر صنعتی استفاده میکنند و خود ما هم کمتر به داشتن فضایی ارگانیک فکر میکنیم.

بهتر است چیدمان میزها به گونه ای باشد که بیشترین بهره ار نور طبیعی روز برده شود. بهره گرفتن از دکوراسیون مدیترانه ای عناصر طبیعی نظیر دریا، خورشید و پوشش های گیاهی در طرح های به کار گرفته شده در دکوراسیون کردن خانه های ویلایی سبب ایجاد شدن یک طرح منحصر به فرد و خاص می شود. از مهم ترین شاخص های طراحی ویلای مطلوب وجود فضاهای بزرگ با سقف های بلند و استفاده از نور طبیعی محیط می باشد. ما در گروه معماری آد برای پیاده سازی و بکارگیری خلاقیت در طراحی ویلا مینیمال، از بهترین و ساده ترین راه ها برای دستیابی به طرح نهایی مدنظر شما استفاده کرده و همچنین با تلفیق فضاهای مختلف، فضایی با کاربری ایجاد می کنیم. پس از انجام مراحل بالا با یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی مشورت کرده و اجرای کار را به آنها بسپارید.

اگر دو طبقه طراحی شود بهتر است، زیر اتاق زیر شیروانی اتاق خواب محسوب میشود. آنچه در تصویر زیر و برای طراحی محیط داخلی ویلا استفاده شده، یه مبلمان ساده و شکلیه که رنگش با رنگ انتخابی برای دیوار، کفپوش و پرده ها، همسوست. با رعایت نکات بسیار ساده و البته مهم زیر می توانید بهترین چیدمان را در ویلای خود ایجاد کنید. لزوما استفاده از وسایل و مبلمان گران قیمت نمیتواند طراحی دکوراسیون خوب و کاربردی ایجاد کند. همچنین اجزای دکوراسیون داخلی دسته بندی شوند تا در تصمیم گیری دچار سردرگمی نشوند، مثلا: سبک مبلمان، ترکیب رنگی، طرح ها و الگوها، مصالح و تعداد مبلمان لازم برای هر فضا. هر یک از عوامل بالا در تعیین قیمت نهایی طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر گذار است. مدلسازی انرژی در طراحی ویلای مدرن تنها برآوردی را از انرژی فراهم می کند.مدلسازی انرژی به تعیین نقطه ای که در کارایی هزینه مؤثر است می پردازد و اینکه چه ترکیبی از اقدامات صرفه جویی در انرژی به بالاترین میزان پس انداز کمک می کند را در نظر می گیرد.به همین منظور در طراحی ویلای مدرن مهم شمرده می شود. پس ویلای خود را مانند آپارتمان طراحی نکنید. از آنجایی که پلکان دارای جنسهای مختلفی مانند سنگ، چوب و شیشه است؛ شاید انتخاب شما را کمی سخت کند.

چون زندگی در یک محیطی آرام بخش تضمین کننده سلامت روحی و روانی افراد می باشد. به طور مثال در طراحی داخلی منزل، آشپزخانه یکی از مهمترین بخش های تاثیر گذار بر شکل گیری کل فضای خانه است. ویلا از دید ما در دفتر معماری ایماژ به خانه ای گفته میشود که بالاترین کیفیت فضایی را در اختیار شما گذاشته باشد . رنگ های روشن و درخشان باعث بزرگتر به نظر آمدن فضا میشود. دستمزد عوامل اجرایی به صورت قراردادی پرداخت میشود و یا ساعتی؟ دیوار یادداشت ها: برای سهولت دسترسی به اطلاعات روزمره خود میتوانید از دیوار و یا تخته ای برای چسباندن یادداشت های روزانه استفاده کنید. فضای داخلی باید به دور از دغدغه و مسائل روزمره طراحی گردد و طراحی تجملی کمکی به احساس آرامش نمیکند. تولید اکسیژن گیاهان باعث میشود تا انرژی محیط افزایش یافته و خستگی کمتری احساس شود.

در هر نقطه برای طراحی صحیح باید یک نقطه کانونی در نظر گرفته شود به عنوان مثال میتوانید یک شومینه یا یک اثر هنری را به عنوان این نقطه کانونی در نظر بگیرید سپس طرح خود را با مقیاس، رنگ و بافت مورد نظر متمایز کنید. از استفاده از رنگ های جیغ و پررنگ و یا طیف های تک رنگ پرهیز شود. نتیجه یک طراحی منحصر به فرد برای ویلا مدرن و ویلای لاکچری در شمال، دستیابی به بنایی می باشدکه بیشتر از آنچه انتظار میرود شایسته زندگی میباشد و بایستی طراحی به اجرا بسیار نزدیک باشد.سبک های مختلفی در طراحی ویلا مورد استفاده قرار می گیرد که میتوانید آن را برای ویلاهای مورد نظر خود انتخاب کنید. قفسه ها باید در نزدیکی میز کار قرار گرفته باشند تا دسترسی را آسانتر کنند. گاهی وقت ها با تغییرات بسیار جزئی در محیط کار میتوان شادابی و نشاط را به محل کار آورد. اما میتوان از نورهای مصنوعی و موضعی نیز برای روشنایی فضاهایی اداری استفاده کرد. نور طبیعی باعث شادابی و سرزندگی در محیط منزل میگردد.اما در صورت ضعیف بودن نور طبیعی میتوان از منابع مختلف نور مصنوعی برای روشنایی استفاده کرد.

نیز مشخص شود. همه این امور با توجه به موقعیت مکانی که ویلا در آن ساخته میشود سنجیده و مشخص میشود. به عنوان مثال : طراحی دکوراسیون یک ویلا در منطقه سردسیر ممکن است با طراحی یک ویلا در منطقه شرجی متفاوت باشد که در طراحی ویلا باید به این نکات توجه گردد . به عنوان مثال در طراحی سقف، اکسسوری های اصلی، شومینه ها و مبلمان می توان به کار گیری از سنگ و چوب را به راحتی مشاهده کرد. مثلا می خواهید به عنوان فضایی برای پرورش گیاهان باشد یا صرفا محلی برای تفریح؟ که می توان از آن ها برای چیدمان لوازم و وسایل خانه و یا ویلا ی خود استفاده کرد. طراحی ویلای کلاسیک و ساخت ویلا از این جهت مهم است که بیشتر مردم انتظار دارند تا در محیط ویلا و ساختمان، محیطی متفاوت از خانه های شهری را تجربه کنند. ویلا می تواند یک فضای اقامتی دائمی باشد و با یک فضای موقت برای گذراندن اوقات فراغت در محیطی به دور از شهرهای بزرگ و آلوده.

بعد از طراحی پلان مهمترین قسمت بحث طراحی تاسیسات ویلا است. بیشتر افراد بعد از منزل، بیشترین زمان خود را در محل کار سپری میکنند. دکوراسیون داخلی و زیبا سازی محیط کار و زندگی محیط را ارزشمندتر خواهد کرد و به ساکنین احساس خوشایندی میبخشد. استفاده از طبیعت: استفاده از گیاهان آپارتمانی و تزئینی به محیط کار انرژی و شادابی میبخشد. محل کار هر فردی خانه دوم او محسوب میشود. قاب عکس خانوادگی: قرار دادن یک قاب عکس از اعضای خانواده روی میز کار نیز می تواند تاثیر مثبتی بر کارفرما داشته باشد و امنیت و اطمینان را در او ایجاد کند.

به رنگ ها کابینت ها، خلوت بودن روی کابینت ها، استفاده از نور کافی و کم با ال ای دی ها، استفاده از میز ناهارخوری با رنگ های متناسب از گزینه هایی است که در این باره باید به آن توجه داشته باشید. ابتدا باید مشخص شود که چه چیزهایی در دکوراسیون و چیدمان قبلی مورد پسند بوده و باید حفظ شود و چه چیزهایی باید تغییر کند.بنابراین لیستی از تغییرات تهیه میشود.بودجه مورد نظر در تهیه این لیست بسیار تاثیر گذار است.طرح مورد نظر باید ترسیم شود، با استفاده از نرم افزار و یا از طریق مداد روی کاغذ، هر چقدر جزئیات طرح بیشتر لحاظ شده باشد، مرحله اجرا راحتتر خواهد بود. سبک مدرن در قرن ۲۱ میلادی شکل گرفته است و در آن از حداقل رنگ ها ، خطور صاف و مشخص به کار رفته است .

این ساختمان یک طبقه با نور استثنایی طراحی شده است که علاوه براینها یک استخر بزرگ هم در ویلاهای اسپانیایی به زیبایی آن افزوده است. دکوراسیون سرویس بهداشتی خانه های زیبا نیز با دقت و وسواس خاصی طراحی می شوند و در دکوراسیون داخلی برخی از این حمام های لوکس برای زیبایی و جذابیت بیشتر از انواع شمع های زیبا و گل های رنگارنگ و لوستر های شیک و متفاوت استفاده می شود. در ادامه قصد داریم ترفندهایی را برای داشتن یک خانه ی مدرن شبیه قصرهای باشکوه به شما معرفی کنیم. ج:اجرای ویلا :بعداز تایید طراحی معماری وسازه آن متره برآورد اولیه هزینه ویلاسازی بررسی و اعلام می کنیم. هنگام بازدید از هر خانه ای اولین چیزی که به آن توجه می کنید چیست؟ با بالا بردن کارایی و جنبه زیبایی شناختی هر فضا ، احساس بهتری به ساکنین و همچنین مراجعین القا خواهد شد. کاربردی بودن، ایجاد آرامش، و زیبایی ۳ فاکتور های اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن هستند. هدف از طراحی دکوراسیون داخلی، نهایتا کاربردی بودن و در دسترس بودن کلیه امکانات یک فضا برای یک زندگی به همراه آرامش است. استفاده از قفسه، شلف و دکور:قفسه ها این امکان را به شما میدهند که میز تمیز و مرتبی داشته باشید و کلیه برگه ها و اسناد خود را داخل شلف ها جاسازی کنید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار