ترفندهای رشد انفجاری پتوس؛ با این رونده قلب قلبی به خونت یه حال حسابی بده

g

تامین رطوبت با غبارپاشی یا جزیره

z

نور فیلتر شده کافی

با اینکه مراقبت از پتوس خیلی راحتِ اما نکاتی وجود داره که اگه رعایت کنید گلتون حسابی پرپشت میشه. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا این نکات رو بهتون بگیم.

از اون جایی که پتوس گیاه بسیار مقاومی است میتونه تو نور کم هم زنده بمونه اما اگه میخواین یک گیاه شاداب، خوش رنگ و پرپشت داشته باشید باید اون رو نزدیک یک پنجره نورگیر با نور غیر مستقیم قرار بدید. یعنی بین گیاه و پنجره یه پرده نازک وجود داشته باشه تا گیاه از نور فیلتر شده بهره مند بشه. نور کم شادابی برگ ها رو از بین میبره و سایزشون کوچیکتر میشه در حالی که نور شدید نوک برگ ها رو میسوزونه و باعث رنگ پریدگیشون میشه.

پتوس گیاه رطوبت دوستی است که در محیط های مرطوب خیلی بهتر رشد میکنه. ساخت جزیره یا غبارپاشی از روش های مناسب برای تامین رطوبت این گیاه می باشد. منظور از غبارپاشی اینِ که یک اسپری آب رو پر از آب کنید و حالت نازل پاشِش رو در ریزترین حالت قرار بدید و آب رو از فاصله ۳۰ الی ۴۰ سانتی متری گیاه مه پاشی کنید به طوری که غبار بسیار ریزی روی برگ های گیاه بشینه. به گزارش شایانیوز در صورتی که تمایل دارید رطوبت پتوس رو با غبارپاشی تامین کنید، هفته ای 3 بار این کار رو انجام بدید. جزیره یکی دیگه از روش‌های دیگه تامین رطوبت گیاهِ که از غبارپاشی خیلی بهترِ. در این روش با استفاده از یک زیر گلدانی سنگ‌ریزه دار که حاوی آبِ فضای اطراف گیاه رو مرطوب نگه می‌دارن.

HF


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65453674/%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%9B-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%82%D9%84%D8%A8-%D9%82%D9%84%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D9%87

a

خشک نشدن خاک پتوس با آبیاری منظم

پتوس جزء گیاهانی است که نیاز به آبیاری بالایی داره بنابراین نباید بذارید خاکش خشک بشه. حواستون باید به نوع خاک هم باشه چون به دلیل نیاز به آبیاری بالا اگه خاک سنگین باشه آب رد نمیشه لذا ریشه ها خیلی زود پوسیده میشن. آبیاری کم باعث فر خوردن، پژمردگی و افتادن برگ ها میشه.

شایانیوز- اگه دنبال یه گل آپارتمانی مقاوم و زیبا هستید پیشنهاد ما پتوسِ. این گل خوشگل هم مثل حسن یوسف برای مبتدی ها و کسایی که وقت کافی برای رسیدگی به گل و گیاه ندارن بهترین انتخابِ. پتوس به دلیل مقاومت، دوام و خاصیت تصفیه هوا یکی از محبوب ترین گل های آپارتمانیه. شما می‌تونید پتوس رو در گلدان‌های آویزان که به سمت پایین حالت آبشاری دارن قرار بدید همچنین می‌توانید به‌ صورت تنیده و پیچیده به‌ هم روی دیوار یا به‌ صورت افقی روی طاقچه پرورشش بدید.