«باباآدم»؛ راز درآمد میلیونی بانوی تهرانی | این شهروند خانه

اهالی محله اغلب در آپارتمان زندگی می کنند و فرصت زیادی برای استراحت در فضای باز ندارند.

او می گوید: وقتی در محله های مختلف منطقه مان قدم می زنم و از جاهای مختلف گذر می کنم، می بینم چقدر به فضای سبز رسیدگی می شود.

برای همین چند سالی می شود که بیشتر وقتم را برای پرورش گل و گیاه، به ویژه انواع گران قیمت و با ارزشش، در خانه ام صرف می کنم.

بعضی از معابر شهرک ولی عصر(عج) از این سرسبزی و طراوت برخوردار است، اما کافی نیست.

او می گوید: چند وقت پیش یکی از گلدان هایم که توقع گل دادن از آن را نداشتم، گل داد.

هم محله ای ساکن شهرک ولی عصر(عج) و خیابان بافان می گوید: از کودکی به نگهداری گل و گیاه علاقه داشتم، اما خیلی جدی به سراغش نمی رفتم.

باید به آن توجه کرد و برایش وقت گذاشت.

گیاهان به خوبی توجه کردن را می فهمند.

بهارخواب خانه اش پر است از گلدان های خوش آب و رنگی که دوست دارید هرکدام از آنها را در جایی از خانه تان داشته باشید و از تماشایشان لذت ببرید.

گاهی باید ناز یک گیاه را کشید.

من از این بابت خوشحالم که توانستم انگیزه ای در آنها به وجود آورم.

بنابراین، می توان با پرورش و تکثیر این نوع گیاهان درآمد میلیونی داشته باشیم، به شرط تلاش و همت خودمان.

من می توانم از برگ هایی که از شاخه اصلی می چینمشان، گلدان های دیگری درست کنم و این گلدان های جدید را به هرکسی که دوست دارد بفروشم.

چنان ذوق زده بودم که حد و حساب نداشت.

بارها از کنارش برای دیگران قلمه زده ام.

الان پسرم 20 سال و دخترم 16 سال دارد.

این شاخه ها را می توان در گلدان تازه ای کاشت و تعداد گلدان ها را به همین شکل بیشتر کرد.

کلید واژه ها: خانه – گل و گیاه – بانوی – نگهداری – خواب – بهار – گلدان – پرورش – نور خورشید – مریم قاسمی – گرمای هوا – محله – گیاه – کولر آبی – خانه سبز – منطقه 18 – خانه ها – همه شان – متفاوت – آنلاین – همشهری – شهروند – خورشید – گلخانه – تهرانی – خوش آب – اهالی – منطقه – قاسمی – انواع


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64501172/%C2%AB%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%A2%D8%AF%D9%85%C2%BB%D8%9B-%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C

همه جای این خانه بوی شادابی و سر زندگی می دهد.

گرمای هوا اصلا آزارشان نمی دهد، چون کدبانوی خانه یک کولر آبی و یک هواکش برایشان فراهم کرده تا حال همه شان خوب باشد.

خیلی ها بعد از دیدن گلدان های من سراغ دوره های آموزشی کاشت و پرورش گل و گیاه شهرداری رفته و در دوره ها شرکت کرده و برای خودشان گلخانه ای دست و پا کرده اند.

شهرداری بذر انواع گل و گیاه را رایگان در اختیار شرکت کننده ها می گذاشت و باعث می شد که با انگیزه بیشتری گل و گیاه پرورش دهیم.

من هم این کار را می کنم.

او به دوره های آموزشی در مرکز مشاوره و کلینیک گل و گیاه شهرداری منطقه 18 در بوستان قائم(عج) اشاره می کند که به او کمک زیادی کرده تا برای خودش کسب و کار راه بیندازد و به عنوان کارآفرین چندین نفر دیگر را نیز در این حرفه مشغول کند: برای رسیدن به این مرحله، بیش از 4 سال به طور مستمر و منظم در این کلاس ها شرکت کردم و چیزهای زیادی یاد گرفتم.

هرچه بوستان بیشتر، بهتر تمام خانه زهراخانم پر است از گل های باطراوت و رنگارنگ.

هرچه این فضاهای سبز و بوستان ها در محله بیشتر شود، هم به زیباتر شدن محله کمک می کند و هم آرامش بیشتری برای اهالی فراهم می شود.

به گفته سالمی، هرکسی که اندک فضایی مثل گلخانه برای رسیدگی به گیاه داشته باشد می تواند از طریق کاشت گیاه برای خودش درآمدی هم داشته باشد: گیاه موجودی زنده است که با اندکی رسیدگی رشد می کند و بزرگ می شود و هر از گاهی برای بهبود رشد گیاه لازم است که شاخه های اضافی هرس شوند.

مثلا قیمت فروش گل باباآدم از 700 هزار تومان شروع می شود و تا 16-17 میلیون تومان، بسته به اندازه آن، فروخته می شود، یا گل زاموفیلیا حدود 800 هزار تومان قیمت دارد.

من از پرورش و تکثیر آنها پول خوبی به دست می آورم.

همسایه هایی که متوجه شده اند من در بهارخواب خانه ام گل و گیاه تکثیر می کنم و از این راه درآمد خوبی دارم، دلشان می خواهد برای خودشان باغ و باغچه ای داشته باشند.

یک گلدان مثل بچه ای کوچک نیاز به رسیدگی و توجه دارد.

رشد خوبی داشته اند.

دل همسایه ها غنج می رود صاحبان این خانه هر روز صبح زود با صدای گنجشک ها بیدار می شوند و در روز دو سه باری شاهد سمفونی زنده پرنده ها در خانه هستند.

گل های دوستداشتنی من از همه اینها که بگذریم، توی گلخانه زهرا سالمی چند نمونه گل وگیاه خاص وجود دارد که بهتر است خودش درباره آنها توضیح بدهد: در اینجا چند نوع گل پرورش می دهم که به قول معروف پولساز هستند.

به نظرم هرچه گل و گیاه در این منطقه بکارند، باز هم کم است.

چون به محض اینکه گلی ریشه می زند و در گلدان جا می گیرد، دیگر دلم نمی آید آن را به کسی بسپارم؛ دوست دارم خودم آن گیاه را پرورش بدهم! خیلی وقت ها همسایه ها از من می خواهند به خانه شان بروم و به گلدان ها و باغچه های خانه شان سر بزنم و به آنها آموزش بدهم.

به همین دلیل، همه تلاشم را می کنم که همه امکانات برای آنها مهیا باشد.

اینجا در فصل های بهار و تابستان از حضور پروانه و زنبور هم خالی نیست.

هرچند به همه گل و گیاهانم علاقه دارم اما باباآدم و زاموفیلیا گل های محبوب و دوستداشتنی من هستند.

سالمی امسال و در سال های گذشته چندین بار به عنوان کارآفرین برتر منطقه18 در حوزه گل و گیاه معرفی و با اهدای لوح تقدیر از او قدردانی شده است.

گلخانه اش پر است از گلدان های پتوس، گل لاله، سنبل سبز، گندمی، حسن یوسف، شمعدانی و کاکتوس های جورواجور.

– همشهری آنلاین – مریم قاسمی : زهرا سالمی کدبانوی این خانه سبز است و علاقه اش به پرورش گل و گیاه زبانزد اهالی منطقه 18 شده.

همسایگی با او پای خیلی از هم محله ای ها را به این خانه کشانده تا با روش های تکثیر و پرورش انواع گل ها آشنا شوند.

گاهی ساعت ها می نشینم و به این گلدان ها خیره می شوم.

سالمی با بیلچه و آبپاشی که در گوشه بهارخوابش گذاشته، خاک بعضی گلدان ها را زیر و رو می کند و به آنها آب می دهد و می گوید: در اینجا گل ها و گیاهان زینتی پرورش می دهم و تکثیر می کنم.

او در پایان از شهرداری منطقه 18، به ویژه مسئولان اداره فضای سبز که دوره های آموزشی رایگان برای شهروندان راه اندازی می کنند، قدردانی کرد، چرا که از او کارآفرین موفق ساخته است.

بهار خواب 12 متری او تبدیل به گلخانه ای نقلی و زیبا شده که دل هر بیننده ای را با خود می برد، چراکه اینجا به یک خانه سرسبز و جذاب تبدیل شده است.

شهرداری کمک زیادی به من کرد سالمی کنار گلدان هایش می ایستد و می گوید: سال پیش، بعضی از این گل و گیاهان را با مبلغ ناچیزی خریداری کردم.

همه می تواند گلخانه داشته باشند گلدان ها را یکی یکی بهمان نشان می دهد، شاخه های اضافی آن را جدا می کند و دور می اندازد؛ طبق آموزش هایی که برای هرس گیاهان دیده است باید شاخه های مزاحم را جدا کرد تا گیاه رشد بهتری داشته باشد.

آن زمان این گیاهان کوچک بودند، اما حالا بزرگ شده اند.

این شهروند خانه ای متفاوت با دیگر خانه ها دارد.

اما به آنها می سپارم که خیلی زود برای بردن گیاهشان به اینجا بیایند.

او چنان شادابی و تازگی به خانه اش بخشیده که روشن است اگر می شد تمام محله و شهرش را پر از گل و گیاه می کرد.

نگهداری از گل و گیاه، مثل نگهداری از بچه گلدان ها در بهارخوابی که پر از تابش نور خورشید است جا خوش کرده اند.

برایم خیلی اهمیت دارد که آنها در بهترین شرایط زندگی کنند.

بارها از من خواسته اند برایشان از نوعی گیاه قلمه ای بگیرم و من با کمال میل این کار را انجام می دهم.

سالمی می گوید: همسایه ها و دوستان و اقوام با دیدن اینجا و گل و گیاهان زیبا دلشان غنج می رود و تلاش می کنند آنها هم صاحب گلدان گل شوند.

سالمی می گوید: نگهداری از گل و گیاه مثل بزرگ کردن بچه می ماند.

بعد از اینکه بچه هایم بزرگ شدند و تقریباَ از آب و گل درآمدند، برای اینکه تنهایی ام را پرکنم و خودم را سرگرم، به سراغ گل و گیاه رفتم.