اهالی پایتخت گل و گیاه کشور از رییس جمهور چه می خواهند؟ |

مسوولان تنها به فکر یک شهر نباشند  وی تاکید کرد: نمایندگان در جلسات تصمیم گیری حضور نداشتند، اما خواسته ما از مسوولان این است که تنها به فکر یک شهر نباشند، این سفر، سفری به استان است و مسوولان باید در بیان خواسته ها استانی فکر کرده و مطالبات را پیگیری کنند.

جاده نراق به مشهد اردهال و جاده زیرآب محلات  قتلگاه مسافران وی با بیان اینکه جاده نراق به مشهد اردهال و جاده زیرآب محلات به قتلگاه مسافران تبدیل شده است، ادامه داد: رسیدگی به وضعیت این جاده ها با توجه به حجم بالای تصادفات جاده ای از خواسته های به حق مردم از دولت است.

 بهره مندی از آب سد 15 خرداد نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با اشاره به انتظارات مردم از دولت در این سفر گفت: یکی از خواسته های به حق مردم بهره مندی از آب  سد 15 خرداد است، چرا که این آب از سرشاخه های دز و حق آبه استان تامین می شود اما نه مدیریت آن دست استان است و نه حق استفاده از این آب، که مردم انتظار دارند در این سفر دولت یک بار برای همیشه در خصوص این سد تصمیم گیری کند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی احیای باغات، اصلاح و بازسازی راه های روستایی را از دیگر مطالبات مردم دانست و تصریح کرد: در حوزه مسکن ملی این دو شهرستان با برنامه ریزی ها فاصله جدی دارند، قیمت مسکن در دلیجان و محلات بیداد می کند، اما از اجرای طرح اقدام ملی مسکن خبری نیست.

وی تصریح کرد:  رییس جمهور دیداری چهره به چهره با مردم خواهند داشت که این دیدار یک امتیاز است، اما علاوه بر آن انتظار می رود دولت در این فرصت به مشکلات و مطالبات مردم رسیدگی کند.

دلیجان و محلات در حوزه زیرساخت های ورزشی عقب افتاده هستند نماینده مردم دلیجان، محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه فاز دوم دهکده گل محلات، رفع چالش های جدی حوزه بهداشت و درمان، تجهیز بیمارستان محلات، توجه ویژه به وضعیت دانشگاه های دلیجان و محلات از دیگر مسائلی است که باید در مورد آن چاره اندیشی شود، بیان کرد: شهرستان دلیجان و محلات در حوزه زیرساخت های ورزشی به شدت عقب افتاده هستند که لازمه این جبران این عقب ماندگی نگاه معنادار دولت به چالش های این بخش است.

مردم دلیجان و محلات تنها خاک معادن را می خورند  وی با بیان اینکه در حوزه معدن، مردم دلیجان و محلات خاک معادن را می خورند، اما بهره آن نصیب دیگران می شوند، بیان کرد: باید سازو کاری اتخاذ شود تا همه مردم از مواهب معادن بهره مند شوند.

تعیین تکلیف پژوهشکده گل و شهرک ماهیان زینتی محلات   سلیمی گفت: وضعیت پژوهشکده گل و شهرک ماهیان زینتی محلات با وجود گذشت سال ها هنوز بلاتکلیف است، کشت گلخانه ای در دلیجان متوقف شده که باید برای این بخش ها نیز تصمیم گیری شود.

 تعیین تکلیف ایستگاه قطار سریع السیر دلیجان عضو هیات رییسه مجلس وضعیت نامطلوب اینترنت در روستاها، تعیین تکلیف ایستگاه قطار سریع السیر دلیجان، تعیین تکلیف مجتمع فرهنگی و هنری دلیجان، تخصیص اعتبار به منظور تکمیل کمربندی شرقی دلیجان، تعیین تکلیف دام شهر نراق، رفع مشکل محیط زیستی توسعه قطب صنعتی نیمور و.

مسیر سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران صنعتی تسهیل شود سلیمی گفت: در حوزه صنعت باید روند اخذ تسهیلات و تامین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی باید آسان و مسیر سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران صنعتی تسهیل شود، چرا که امروز سرمایه گذار بخش صنعتی تحت فشار است.

جاده سلفچگان به دلیجان کشش لازم را ندارد سلیمی با بیان اینکه جاده سلفچگان به دلیجان با وجود چهار خطه بودن، اما کشش لازم را ندارد، اظهار کرد: به دلیل عدم کشش جاده با توجه به حجم بالای تردد،  توسعه جاده و عریض کردن آن می تواند از بروز تصادفات ناگوار در آینده بکاهد که باید این آینده نگری صورت گیرد که سفر دولت فرصت خوبی برای تصمیم گیری در این خصوص و تخصیص اعتبارات مورد نیاز است.

را از دیگر انتظارات مردم از رییس جمهور برشمرد.

انتهای پیام/ 
کلید واژه ها: رییس جمهور – مردم – استان – انتظار – سد 15 خرداد – دولت – جمهور – سفر رییس جمهور – 15 خرداد – دلیجان – رییس – مطالبات مردم – نماینده مردم – علیرضا سلیمی – خبرنگار فارس – حجت الاسلام – استان مرکزی – محلات – دیدار – خرداد – هیات دولت – یک امتیاز – چهره – مندی – گل و گیاه – انتظارات – بهره – تغییرات – خبرنگار – شهرستان


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64433074/%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%DA%AF%D9%84-%D9%88-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%DA%86%D9%87

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع انتصابات گفت: به نظر می رسد برخی از انتصابات در استان از بین افراد کارآمد، دلسوز و انقلابی صورت نگرفته و این مدیران نمی توانند بار سنگین را تحمل کنند، مدیران منصوب شده باید همسو با دولت بوده و روحیه انقلابی گری و کار جهادی داشته باشند تا بتواند اهداف دولت را در استان پیاده کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر آبرسانی به روستاهای منطقه با مشکلات جدی مواجه و قنوات روستایی خشک شده است که نگاه ویژه دولت را می طلبد.

– حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: به نیابت از مردم شهرستان های دلیجان و محلات سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان مرکزی را خیر مقدم گفته و امیدوارم این سفر، منشا تغییرات معنادار درحوزه اقتصاد استان باشد.

سلیمی گفت: از شخص استاندار و مسوولان دستگاه های اجرایی می خواهیم پیگیری این مطالبات و خواسته ها را با جدیت دنبال کرده و برای اجرایی شدن آن کوتاهی نکنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس پنج شنبه و جمعه هفته جاری استان مرکزی میزبان رییس جمهور و هیات دولت است.