ارزیابی های لازم در موقعیت یابی شهرک گل و گیاه خمین انجام نشد


ارزیابی های لازم در موقعیت یابی شهرک گل و گیاه خمین انجام نشده است.

– از خمین، علیرضا نظری ظهر امروز در جریان بازدید استاندار مرکزی از شهرک گل و گیاه خمین با اشاره به وضعیت این شهرک اظهار داشت: زمین این منطقه برای کشت از کیفیت لازم برخوردار نیست و باتوجه به تنش های آبی چند سال گذشته آب مورد نیاز در این منطقه فراهم نشده و خروجی چاه ها به 4 لیتر در ثانیه کاهش پیدا کرده که این موضوع نشان می دهد ارزیابی های لازم در موقعیت یابی این منطقه توسط کارشناس به درستی انجام نشده درحالیکه باید به این مورد توجه می کرد.

وی افزود: در دوران برنامه ریزی برای احداث این شهرک، این منطقه حجم قابل توجهی آب داشت اما امروز با مشکل کمبود آب روبه روست که باید تدبیری برای آن اندیشیده شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای احداث این شهرک 120 قطعه زمین درنظر گرفته شده بود تا واگذار شود اما فقط 15 قطعه واگذار شد که دارای کمبود آب و مشکلاتی هستند بنابراین هرچه زودتر باید اقدامی انجام داد.

نظری تصریح کرد: حدود 15 سال پیش احداث این شهرک مورد توجه بوده که برای ساخت آن حدود 110 هکتار زمین در نظر گرفته شد و با توجه به عدم تامین آب توسط ادارات جهاد کشاورزی شهرک گل و گیاه به صورت صحیح و درست تکمیل و تحویل آن انجام نشد که امیدواریم این مشکلات برطرف شود.

وی بیان کرد: مجتمع گل و گیاه در اختیار اداره جهاد کشاورزی است که برای نگهداری آن مشکل دارند به همین سبب هنوز با گذشت این همه سال مجتمع گل و گیاه خمین ساماندهی نشده و باید مشکلات آن با همراهی مسئولان برطرف شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم وجود دیوار در اطراف این مجمتع سبب شده تا چند بار ترانس برق منطقه سرقت شود و از طرفی تولیدکنندگان مستقر در این شهرک شرایط خوبی ندارند.

نظری خاطرنشان کرد: اکنون امکان اتخاذ تصمیم برای این پروژه و امکان واگذاری وجود ندارد و تصمیم گرفته شده تا چاه آب فعلی کف شکنی شود و حجم آب افزایش پیدا کند تا آب واحدهای شهرک تامین شود و سایر زمین ها نیز به شرکت شهرک های صنعتی واگذار شود تا صنایع از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/713/
کلید واژه ها: شهرک – گل و گیاه – ارزیابی – خمین – منطقه – موقعیت – مجلس شورای اسلامی – لازم – بازدید استاندار – استاندار مرکزی – گیاه – شورای اسلامی – علیرضا نظری – برنامه ریزی – احداث – امروز – مورد – استاندار – زمین – برخوردار – کمبود آب – کارشناس – علیرضا – برنامه – اسلامی – بازدید – کیفیت – مرکزی – موضوع – کمبود


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64657022/%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D9%82%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9-%DA%AF%D9%84-%D9%88-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87