آموزش نصب دوربین مدار بسته کامل از 0 تا 100 مجتمع فنی پایتخت-امن باش

آموزش نصب دوربین مدار بسته کامل از 0 تا 100 مجتمع فنی پایتخت-امن باش

دوربین های مدار بسته انواع گوناگونی دارند و به طور کلی به دو دسته دوربین های مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه امن باش تقسیم می شوند. هر یک از این دوربین ها مزایا و کاربردهای گوناگونی داشته و برای محیط های خاصی استفاده می شوند. بنابراین اگر بخواهید وارد بازار کار شغل نصب دوربین مدار بسته شوید و در این شغل حرفه ای شوید بایستی بتوانید انواع مدل های دوربین آنالوگ و آی پی را نصب، راه اندازی و برنامه ریزی کنید. علاوه بر این نوع اشتغال، کارآموزان به طور مستقل نیز می توانند در پلتفرم ایزی تعمیر ثبت نام نموده و کار نصب و تعمیرات را انجام دهند. برای رعایت این نکته مسیرهای کابل‌کشی باید به صورت توکار انجام شود که تمام این موارد در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته گنجانده شده است. دوره های آموزش نصب دوربین مداربسته، از جمله دوره های کاربردی برای ورود به بازار کار است.

  • کلیه دوربینهای مداربسته برای اشنایی شما مهیا شده است و شما شباهت ها و تفاوت ها را در حالت های نصب بصورت عملی تجربه میکنید.
  • به عنوان مثال، آنها به یک کابل جداگانه برای کنترل عملکردهای Pan-Tilt-Zoom که در دوربین های گردان و 360 درجه وجود دارند و مخفف PTZ هستند.
  • حداقل دوربین ۳ الی ۴ متر از سطح زمین داشته باشد تا به راحتی امکان دسترسی به دوربین و سرقت یا خرابکاری در آن وجود نداشته باشد.
  • DivX یک کدک تجاری انحصاری است؛ در حالی که XviD یک کدک جایگزین مشابه است که با کدباز ارائه شده است.

هنگام کابل کشی دوربین مداربسته آنالوگ می‌بایست دو کابل که از یکدیگر مجزا هستند از DVR تا محلی که دوربین در آن نصب شده است کشیده شود. کابل اول کابل تصویر نام داشته و وظیفه انتقال تصویر از دوربین به دستگاه DVR را دارد. کابل دوم، کابل برق نام داشته و باید از محلی که DVR در آن قرار دارد تا محلی که دوربین در آن نصب شده است کشیده شود. کابل برق از یک طرف به دوربین و از طرف دیگر به منبع تغذیه DC متصل می‌شود. درآمد شغل نصب دوربین مدار بسته ، درآمد مشخص و تعیین شده ای نیست. اما تعرفه خدمات نصب دوربین مدار بسته، نمایانگر درآمد بالای این کار است.

پشتیبانی از فرمت های فشرده سازی

یکی از روش های مهمی که می تواند شما را به درآمد مناسبی در حوزه مداربسته برساند، تعمیر دوربین های مداربسته است. در این راستا می توانید در دوره های مختلف نصب و تعمیر دوربین مداربسته شرکت و به عنوان یک کارشناس سیستم های نظارت تصویری آموزش کامل را ببینید. آشنایی با قطعات داخلی سیستم های مداربسته شامل دوربین ، dvr ، nvr و سایر تجهیزات مرتبط با سیستم های نظارت تصویری، تست و تعویض قطعات تعمیر و بسیاری موارد دیگر را می توانید در دوره های آموزش نصب و تعمیر دوربین مداربسته بگذرانید. این دوره ها هم در غالب حضوری بصورت کلاس آموزشی انجام می شود و هم می توانید آن را به صورت دوره آموزش آنلاین دوربین مداربسته در اختیار داشته باشید. در این مقاله قصد داریم آموزش نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه IP را در اختیار شما قرار بدهیم.

اموزش فعال کردن تشخیص خط ممنوعه در دوربین مداربسته

علاوه بر ترسیم درست نقشه، باید بهترین محل ها را برای نصب دوربین در نظر داشته باشید. همچنین انتخاب تجهیزات مناسب به گونه ای که مخارج اضافی به کارفرما و مشتری تحمیل نشود از جمله ویژگی هایی است که موفقیت شما را در کارتان تضمین میکند. استفاده از دوربین مداربسته و نصب آن یک علم تقریبا جدید در کشور ما محسوب میشود. به همین دلیل آموزش نصب دوربین مداربسته نیز اهمیت پیدا کرده است.

در این روش نیازی وارد شدن به تنظیمات مودم و سایت سازنده DVR نیست. پس از نصب نرم‌افزار، در بخش P2P در منو اصلی دستگاه، Qr Code مربوط به انتقال تصویر را اسکن کرده تا تصاویر در نرم‌افزار شما نمایش داده شوند. توضیحات تکمیلی در بخش مقالات،”مقاله شبکه نظیر به نظیر چیست؟” موجود است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار