آب روددره های شهر هدر نمی رود | آب های سطحی و فاضلاب محدوده

صالحی با بیان اینکه هزینه راه اندازی هریک از تصفیه خانه بین 10 تا 12 میلیارد تومان است افزود: راه اندازی تصفیه خانه هزینه زیادی دارد اما با توجه به اهمیت تصفیه پساب و آب های سطحی و بازگرداندن آن به چرخه مصرف و رفع مشکل کمبود آب، منطقه در اجرای طرح مصمم باشد و با توجه به تأمین اعتبار مصوب، امیدواریم تا پایان سال تصفیه خانه نهج البلاغه به بهره برداری برسد.

شهردار منطقه2 درباره پیشرفت 75 درصدی تصفیه خانه نهج البلاغه نیز گفت: این تصفیه خانه در بوستان نهج البلاغه، تقاطع نیایش قرار دارد و با بهره برداری از آن می توان 5 هزار و 250 مترمکعب آب در شبانه روز تأمین کرد تا نواحی جنوبی منطقه آبیاری شود.

– همشهری آنلاین، شهردار منطقه 2 “دراین باره گفت: با ساخت 2 تصفیه خانه ملاصدرا و چمران در محدوده های مختلف منطقه، این امکان برای شهرداری فراهم می شود تا در آینده به جای استفاده از آب چاه و خرید آب های تصفیه شده از تصفیه خانه های شهرک غرب و آتی ساز، مستقل عمل کرده و مشکلی در زمینه تأمین آب فضاهای سبز نداشته باشد.

او ادامه داد: تصفیه خانه ملاصدرا ظرفیت تصفیه 1750 مترمکعب روان آب در 24 ساعت را دارد و در صورت بهره برداری آب مورد نیاز فضای سبز بزرگراه شهید چمران و باغ راه فدک تأمین خواهد شد.

مهدی صالحی درباره وضعیت ساخت تصفیه خانه ها افزود: تصفیه خانه ملاصدرا در کنار مرکز تولیدات گل و گیاه ملاصدرا در بزرگراه شهید چمران، رمپ رودی بزرگراه شهید همت قرار دارد و به زودی با برپایی مناقصه و معرفی پیمانکار عملیات ساخت شروع می شود.

او با تأکید بر اینکه آب ورودی به این تصفیه خانه ها از روان آب ها و پساب های شهری 2 روددره اوین درکه و روددره فرحزاد تأمین می شود گفت: تصفیه آب در هر 2 تصفیه خانه به شکل غیرهوازی و انعقاد شیمیایی است و تمامی استاندارهای زیست محیطی را کسب کرده است.

آب های سطحی و فاضلاب محدوده های بزرگراه شهید چمران و فرحزاد پس از تصفیه وارد سیستم آبیاری فضاهای سبز منطقه 2 می شود.

کلید واژه ها: تصفیه خانه – تصفیه – ملاصدرا – بزرگراه – خانه – شهید چمران – شهید – منطقه – چمران – خانه ها – شهردار منطقه 2 – شهردار – ساخت – سیستم آبیاری – شهردار منطقه – بهره برداری – آب های سطحی – مهدی صالحی – گل و گیاه – پیمانکار – فضای سبز – شهرک غرب – شهید همت – تأمین آب – تولیدات – شهرداری – استفاده – مترمکعب – روان آب – مناقصه


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65073522/%D8%A2%D8%A8-%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%AF%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%87%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%AF

به همین دلیل مشکلی از نظر میکروبی و شیمیایی هم وجود نخواهیم داشت.